پولشویی و خرید زوری ملک، جدیدترین اتهامات رشوه‌خوار قضایی
کد خبر: 1010253
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EoP
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷
روز گذشته در دادگاه طبری بخش دیگری از مفاسدش رو شد. یک نمونه جالب این بود که طبری فردی را به دماوند می‌فرستد تا ملک مشکل داری را پیدا کند. ویلایی پیدا می‌شود و طبری هم به نصف قیمت آن را تصاحب می‌کند. برای رفع مشکل آب این ویلا هم به فکر آن می‌افتد که ملک پایینی را که متعلق به فردی دیگر بود هم خریداری کند. مالک ملک دوم نمی‌خواسته ملکش را بفروشد، اما موفق نمی‌شود و هر جا می‌رود به وی می‌گویند طبری از شما شکایت کرده‌است! نهایتاً وی مجبور به فروش ملک می‌شود و طبری با خریداری ملک پایینی نیز مشکل آب ملک قبلی را حل می‌کند!
عليرضا سزاوار
سرویس جامعه جوان آنلاین: دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و دیگر متهمان روز گذشته به ریاست قاضی بابایی برگزار شد. در ابتدای این جلسه هم قاضی ضمن فراخواندن وکیل طبری برای ایراد دفاعیات خطاب به وی گفت: از بیان مطالب تکراری خودداری کنید! وکیل هم در جایگاه قرار گرفت و گفت: موکلم فقط قسمت‌های خالی آن مبایعه نامه (آپارتمان برج فلورا) را با دستخط خود تکمیل کرده و در اختیار مهر صادقی (یکی از رشوه‌دهنده‌ها به طبری) قرار داده است و تا چهار ماه بعد که خود خریدار آن آپارتمان از مهرصادقی شده بود از سرنوشت آن مبایعه‌نامه میان دانیال‌زاده و مهر‌صادقی در مورد یک واحد فلورا اطلاع نداشته‌است؛ فیلم پخش‌شده در جلسه قبل صداقت موکلم را اثبات می‌کند.

حمله وکیل به دادسرا

وکیل طبری در بخش دیگری از دفاعیات خود به نقش انوشه (از کارمندان نهاد ریاست جمهوری که نقش طعمه‌یاب را در شبکه طبری ایفا می‌کرد) در اتهام موکل خود اشاره کرد و ارتباط انوشه با طبری را کذب عنوان کرد؛ این دفاع وکیل با واکنش نماینده دادستان مواجه شد، رسول قهرمانی گفت: واژه کذب بار حقوقی دارد. آقای قاضی، وکیل متهم طبری چندین بار از واژه‌هایی مانند کذب یا پرونده‌سازی استفاده کردند و گفتند اتهامات دادسرا کذب است؛ کذب بار حقوقی داشته و نشان از سوءنیت دادسرا دارد. البته ما اقدام قانونی خواهیم کرد. قاضی بابایی هم به وکیل طبری در این‌باره تذکر داد. سپس وکیل طبری گفت: کذب یا پرونده‌سازی موضوعی است که به نقل قول از موکلم بیان کردم.

در ادامه این جلسه دادگاه قاضی خطاب به وکیل متهم طبری گفت: دادگاه فرصت کافی برای بیان دفاعیات شما داده‌است. اگر مطلب دیگری دارید می‌توانید در قالب لایحه بیان کنید.

۱۰ میلیارد تومان بابت هیچ!

در ادامه جلسه دادگاه نماینده دادستان خطاب به وکیل متهم طبری گفت: شما در اظهارات‌تان از تعبیر پرونده‌سازی استفاده کردید که جنبه مجرمانه دارد، شما گفته‌اید کیفرخواست، غیر‌مستند است، کجای کیفرخواست غیر‌مستند است؟ به صورت مصداقی بیان کنید تا پاسخ آن را بدهیم. نماینده دادستان در ادامه گفت: وکیل آقای طبری صحبت از یک مجرم می‌کند، اشاره او به صدوقی است؛ بله! در مورد او پروند‌ه‌ای تشکیل‌شده و حکم محکومیت هم صادر شده‌است، نماینده دادستان این پرونده هم بنده بودم، اما صدوقی به طبری بالای ۱۰ میلیارد تومان تحت عنوان قرار کارشناسی ملک داده است! اما وقتی بررسی می‌کنیم می‌بینیم ملکی وجود ندارد.

بیکاری معاون اجرایی قوه قضائیه!

نماینده دادستان در ادامه تصریح کرد: وکیل مدعی است طبری صرفاً جای خالی مبایعه‌نامه را پر کرد و، چون مبایعه‌نامه را امضا نکرد، بنابراین اتهامی متوجه او نیست. اتفاقاً، چون امضا نکرد، اتهام پولشویی متوجه او است. خودش اعلام کرده که بنده امضای دانیال‌زاده را گرفتم. آیا معاون اجرایی وقت حوزه ریاست قوه قضائیه بیکار بوده که جای خالی مبایعه‌نامه را پر کند و آقایان دیگری معامله کنند؟! خط خود طبری است، امضا هم نکرده‌باشد، همین دلیل بر پولشویی است. طبری رفته امضای دانیال‌زاده را گرفته، فلورا را از طرف دانیال‌زاده به مهر صادقی فروخته و بعد آن را از مهر صادقی دریافت کرده‌است.

نماینده دادستان گفت: در خصوص پنج فقره جعل گفتند که ایرادی نداشته که به جای خانمش انگشت زده‌است! اولاً جعل از جرایم سلب آسایش است؛ ثانیاً جعل در سند رسمی است و نکته مهم‌تر آنکه طبری برای اینکه شناسایی نشود یک بار با انگشت راست و بار دیگر با انگشت کوچک انگشت زده‌است! آیا این اقدام اسناد رسمی کشور را بی‌اعتبار نمی‌کند؟ چرا طبری در راستای این اقدامات خود به صورت قانونی اقدام نکرد؟ چون هدفش پولشویی بود.

طبری در دماوند

قهرمانی درباره موضوع ملک دماوند هم بیان کرد: طبری فردی را به دماوند می‌فرستد تا ملک مشکل‌داری را پیدا کند؛ بر این اساس ملکی پیدا می‌شود. صاحب ملک، ملک را به فرد دیگری واگذار کرده بود که پس از فوت این فرد وراث به ملک آبرسانی نمی‌کنند. پس از آنکه طبری خواست ملک را بخرد، مشخص شد فرد اول ۹میلیارد تومان از شهرداری طلب دارد. طبری ملک را ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان خریداری می‌کند در حالی که ارزش ملک بیش از ۴ میلیارد تومان بود.

قهرمانی افزود: بعد از آن طبری با یکی ازمأموران شهرداری تماس می‌گیرد و با اعمال نفوذ از ۹ میلیارد طلب مالک اصلی زمین، یک میلیارد تومانش را می‌گیرد و پس از آنکه ملک خریداری می‌شود برای رفع مشکل آب ملک به فکر آن می‌افتند که ملک پایینی را که متعلق به فردی دیگر بود هم خریداری کند. آن فرد تلاش می‌کند ملکش را نفروشد، اما موفق نمی‌شود و هر جا می‌رود به وی می‌گویند طبری از شما شکایت کرده‌است! نهایتاً وی مجبور به فروش ملک می‌شود و طبری با خریداری ملک پایینی نیز مشکل آب ملک قبلی را حل می‌کند.

زنگ می‌زنم دفترخانه را ببندند!

در ادامه جلسه دادگاه هنرور دیگر متهم پرونده در جایگاه قرار گرفت.

قاضی خطاب به متهم گفت: جعل در دفترخانه شما بوده، چرا طبری به جای همسرش از اثر انگشت کوچک استفاده کرده‌است؟

متهم پاسخ داد: اثر انگشت منع خاصی ندارد.

نماینده دادستان در ادامه گفت: آقای هنرور خودتان اظهار داشتید که در قبال درخواست طبری مقاومت کردید، اما طبری به ما گفت زنگ می‌زنم دفترخانه را ببندند! ضمناً هیچ قانونی به شما اجازه نمی‌دهد که یک‌بار از دست راست، یک بار از انگشت کوچک و یک بار با انگشت دیگر از مراجعه کننده اثرانگشت بگیرید.

در نهایت قاضی بابایی با اعلام ختم جلسه دادگاه گفت: تاریخ جلسه بعدی دادگاه متعاقباً اعلام می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار