چند درصد زندانی های مرخصی رفته به زندان بازنگشتند
کد خبر: 1010136
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EmW
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۸
افزایش جرایم سرقت و کلاهبرداری در آذربایجان نسبت به میانگین کشوری
رئیس‌کل دادگستری آذربایجان‌شرقی، با تاکید بر اینکه به دنبال کاهش آمار ورودی زندانیان در استان هستیم، گفت: باید آسیب‌شناسی دقیقی بر روی علل و نوع جرایم ارتکابی و بازداشت‌ها انجام شده و راهکارهای مناسب پیشگیری ارائه شود.

موسی خلیل‌اللهی در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با بیان اینکه آمار ارائه شده توسط دادگستری استان نشان‌دهنده واقعیت‌های موجود بوده و قابل احصاست، اظهار داشت: با توجه به افزایش جرایم سرقت، کلاهبرداری و تصرف عدوانی هر چند نسبت به میانگین کشوری میزان آمار استانی پایین‌تر بوده اما افزایش این جرایم برهم زننده امنیت روانی جامعه هستند، بر همین اساس باید تدابیر جدی پیش‌بینی شود.

وی با اشاره به کاهش آمار زندانیان استان، افزود: با توجه به دستورالعمل رئیس قوه قضائیه در ماه‌های اخیر 54 درصد محکومان استان به مرخصی رفته‌اند که از این میزان نیز 23 درصد با راهکارهای مختلف قانونی به زندان بازنگشتند.

رئیس‌کل دادگستری آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه به دنبال کاهش آمار ورودی زندانیان استان هستیم، گفت: باید علل و نوع جرایم ارتکابی و بازداشت‌ها به صورت دقیق آسیب‌شناسی شده و راهکارهای مناسب برای پیشگیری ارائه شود.

وی با تاکید بر بحث ساماندهی کودکان کار در جامعه، خاطرنشان کرد: در این خصوص سمن‌هایی ایجاد شده‌اند که باید از ظرفیت آنها در راستای ساماندهی کودکان کار استفاده شود.

خلیل‌اللهی با اشاره به تدوین سند جامع پیشگیری از خشونت در استان، بیان داشت: یکی از مسائلی که با آن در جامعه روبه رو هستیم، خواسته یا ناخواسته جرایم مربوط به خشونت بوده که در این خصوص با توجه به تدوین سند جامع پیشگیری از خشونت باید با آسیب‌شناسی جرایم مرتبط راهکارهایی تدوین و به صورت کاربردی توسط دستگاه‌های مسوول اجرا شود.

برچسب ها: زندان ، پیشگیری ، جرم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار