پیشرفت ۵۰ درصدی بازار سرشور
کد خبر: 1010133
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EmT
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹
سرپرست شهرداری منطقه ۸ مشهد خبر داد؛
بازار سرشور یکی از بازار‌های قدیمی و سنتی شهر مشهد است، این روز‌ها خبر بهسازی و سامان‌دهی بازار سرشور و بازآفرینی هویت تاریخی و فرهنگی آن خبرساز شده است. اگر گذرتان به خیابان اندرزگو افتاده باشد به‌طور حتم شاهد برپایی سردر بازار و آجرچینی آن شده‌اید. این پروژه تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت داشته است.

امیدرضا رحمانیان با بیان این خبر اظهار کرد: بازار سرشور به عنوان یکی از بازارهای قدیمی و سنتی شهر مشهد محسوب می شود، در همین راستا ساماندهی و بهبود کیفیت محیطی و شکل قدیمی این بازار با اجرای طرح مطالعاتی و تخصصی مشاور مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است .
وی افزود: در راستای ساماندهی و بهبود کیفیت بازارچه سرشور و احیای ارزش های تاریخی این بازار و زیباسازی و بهسازی پیاده راه عبور و مرور زائرین و ارتقا کیفیت اقتصادی بازار طرح بهسازی و ساماندهی این بازار عملیاتی شده است.
سرپرست شهرداری منطقه هشت هدف از طرح بهسازی و ساماندهی بازار سرشور را بازآفرینی هویت تاریخی و فرهنگی بازار سرشور و تحقق محیطی پایدار در راستای تاکید بر فعالیت های اقامتی و زیارتی و همچنین ارتقای کیفیت در ساختاری و فضایی و انسجام بخشی به ساختار فضائی محله دانست و بیان کرد: حفظ فضای آرامش بخش و ایمنی برای عابران در طرح باز آفرینی محله سرشور اولویت اصلی مدیریت شهری است.
رحمانیان خاطرنشان کرد: اجرای این طرح به لحاظ مجاورت به حرم مطهر رضوی و استفاده زائرین و مجاورین از اهمیت به سزایی برخوردار است بنابراین طراحی مشاور متخصص از ابتدای خیابان سرشور به صورت کاملا پیاده و در بخش دوم از سرشور10 تا کوچه چهنو (سرشور24) با تاکید بر غلبه پیاده و از سرشور24 تا خیابان دانش با اولویت حرکت پیاده و آرامسازی حرکت سواره در نظر گرفته شده است و به صورت یک محور پیاده مدار طراحی شده است.
وی با تاکید بر اینکه مدیریت جدید شهری در امور باز آفرینی و بازسازی محله ها از مشارکت اندیشه و مشورت مردمی ساکن در آن محله بهره می گیرد، گفت: در ساماندهی این محور راهبرد پیاده مداری نسبی بوده است که با برتری پیاده در طول محور از سمت خیابان خسروی مقابل باب الجواد (ع) فضای آرامش بخش و ایمنی را برای عابران فراهم خواهد کرد.
سرپرست شهرداری منطقه هشت تصریح کرد: زمان دقیق اجرا طرح، ابتدای مهرماه امسال به مدت یکسال و اعتبار پیش بینی شده 100 میلیارد ریال است که این اعتبار شامل عملیات ابنیه، تاسیسات برقی و مکانیکی است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار