فاز اول پروژه بزرگ دامپروری صنعتی در زرندیه استان مرکزی افتتاح شد
کد خبر: 1009597
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Edp
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۳
به همت ستاد اجرایی فرمان امام (ره)
پروژه دامپروری صنعتی ۳ هزار رأسی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در زرندیه استان مرکزی به بهره‌برداری رسید.
سرویس جامعه جوان آنلاین: روز گذشته و با حضور محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، ائمه‌جمعه و مقامات استان مرکزی، فاز اول پروژه دامپروری صنعتی ۳هزار رأسی مولد، تولید علوفه به روش هیدروپونیک و آغاز عملیات طرح دانش‌بنیان تکثیر گاو‌های ممتاز با روش تولید آزمایشگاهی جنین در زرندیه به بهره‌برداری رسید.

رئیس ستاداجرایی فرمان امام (ره) در این مراسم با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر ورود ستاد اجرایی به مباحث استراتژیک حوزه کشاورزی گفت: امروز فاز اول این پروژه ۳هزار رأسی با ایجاد ۲۲۰شغل مستقیم و غیرمستقیم و تولید ۱۵هزار تن شیر در سال افتتاح می‌شود. محمد مخبر افزود: با تکمیل دو فاز دیگر این مجموعه تا ۲۲بهمن، برای ۶۰۰نفر شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد و سالانه ۳۵هزار تن شیر تولید خواهد شد. وی با اشاره به بهره‌گیری از روش‌های نوین برای حل معضل علوفه دام در این مجتمع گفت: با استفاده از شیوه هیدروپونیک دراین مجموعه سالانه هزار تن علوفه با یک‌دهم نیاز به آبیاری معمول تولید می‌شود که می‌تواند روزانه ۴۸۰گاو و گوسفند را تغذیه کند.

مخبر در خصوص سایر اقدامات ستاد خاطرنشان کرد: با تلاش متخصصان دارویی ستاد اجرایی توانستیم ظرف هشت ماه بیش از ۱۸۰میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی در بحث واردات مواد اولیه دارویی داشته باشیم. وی تأکید کرد: امسال با شعار «تبدیل هر خانه به یک کارگاه» ۶۵هزار طرح خرد و خانگی در کشور ایجاد می‌کنیم که از این طریق ۲۵هزار تن گوشت قرمز و ۵هزار تن گوشت سفید تولید خواهد شد. در ادامه مراسم، معاون استاندار مرکزی گفت: حضور ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان مرکزی همیشه منشأ خیر و برکت و اشتغالزایی برای مردم بوده است.

فرخی افزود: احیای کارخانجات نیمه‌تعطیل و طرح‌هایی که ستاد روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند، طرح‌های استراتژیکی است که در جنگ اقتصادی امروز، کشور به آن‌ها نیاز دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار