۶٢٠٠ یتیم در کشور حامی ندارند
کد خبر: 1009554
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ed8
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره)
به گفته معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره)، سرانه دریافتی ایتام ۵۴٧ هزار تومان است. اين درحاليست که ۶٢٠٠ یتیم در کشور هنوز حامی ندارند.

به گزارش "جوان آنلاين"، علیرضا عسگریان معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) در نشست خبری با بيان اينکه طی 3 سال اخير درگیر مسائل اقتصادی بودیم و  مشکلات زیست محیطی مثل سیل و زلزله هم مزيد بر علت شد تا معيشت مردم به چالش کشيده شود، گفت: با اين شرايط از ابتدای امسال تا کنون ۶٣ میلیارد تومان انواع صدقات جمع آوری شده است. ضمن اينکه در پی شیوع کرونا تخلیه صندوق‌های صدقات در فروردین و اردیبهشت ممنوع اعلام شد و همین امر افت صدقات جمع‌آوری شده را در پی داشت.

وي ادامه داد: تعداد حامیان ٢٠ تا ٣٠ درصد رشد داشته و بر همين اساس تعداد حامیاني که در سایت ثبت نام کرده اند به یک میلیون و ۴٣٣ هزار نفر رسيده است. اما  از این تعداد ٧۶٩ هزار نفر فعال شده و مبلغ را پرداخت مي کنند.

عسگريان با بیان اینکه سرانه دریافتی ایتام ۵۴٧ هزار تومان است، گفت: ۶٢٠٠ یتیم در کشور حامی ندارند.

به گفته اين مسئول در بخش ایتام و محسنین امسال ٣٣۶ میلیارد تومان جمع آوری شده است که رشد ٧١ درصدی را نشان می‌دهد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه مجموع ایتام و محسنین بدون حامی حدود ١٣ هزار نفر است، افزود: تمام داده‌های مربوط به حامیان و ایتام روی سایت قرار دارد.

عسگريان گفت: ٣٠ درصد حامیان کمک‌های خودشان را از طریق سایت پرداخت می کنند و ما بقی از روشهای قدیمی پرداخت می‌کنند که امیدواریم تا پایان سال اين رقم به ٨٠ درصد برسد، با این حال الان هرکسی بخواهد حامی شود باید از طریق سایت اقدام کند.

وي با تاکيد بر اينکه یکی از مزایای سایت پرداخت آنی کمک به حساب ایتام و محسنین است، در مورد سقف و کف مبلغ پرداختی گفت: در سایت پیشنهاد می دهیم در مبالغ بالای ۵٠٠ هزار تومان، حامی، افراد بیشتری را پوشش دهد.

اين مسئول با بيان اينکه امسال کل زکات جمع آوری شده ۴٩۵ میلیارد تومان بود که رشد 88 درصدي را نسبت به سال قبل نشان مي دهد، ادامه داد: با این وجود اگر تورم و رشد زکات را مقایسه کنیم می توانیم به رشد ۵٠ درصدی برسیم و به این ترتیب مردم امسال زکات بیشتری پرداخت کرده اند.

عسگری با اشاره به اینکه میزان تحقق برنامه ها ۶١ درصد بوده، تصریح کرد: زکات فطریه امسال ٢۶٠ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال قبل رشد ۵١ درصدی داشته، این رقم همچنین نسبت به کل سال قبل  ٣٧ درصد رشد را نشان مي دهد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه دو نوع زکات واجب و مستحب داریم که زکات واجب معمولا تا آخرمهرماه تمام می شود، افزود: امسال تفاهم نامه‌ای با سازمان تبلیغات اسلامی امضاء کردیم و قرار شد این سازمان خیلی موثر پای کار زکات بیاید.

وی در خصوص سامانه سخا نیز گفت: این سامانه بالای ٩٠ درصد محرومان را مشخص کرده و تعیین می‌کند هر فرد چه کمکی دریافت کرده است. این کار به توزیع عادلانه کمک‌ها منجر می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار