مطالبه‌ جسورانه، مهم‌ترین وظیفه رسانه است
کد خبر: 1009219
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EXj
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷
ایجاد موزه مطبوعات در تبریز عمق فرهنگ آذربایجان را نشان می‌دهد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه پیشینه تاریخی آذربایجان در حوزه نشر، مطبوعات و اسناد تاریخی موجود در این زمینه لزوم راه‌اندازی این موزه را دو چندان کرده بود، گفت: ایجاد موزه مطبوعات در تبریز عمق فرهنگ آذربایجان را نشان می‌دهد.

محمد محمدپور در مراسم امضای تفاهم‌نامه تجهیز و راه‌اندازی موزه مطبوعات استان آذربایجان‌شرقی با تبریک روز قلم به همه صاحبان قلم که به رسالت خود عمل می‌کنند، اظهار کرد: صاحبان قلم اندیشمندان و تاثیرگذاران بزرگی هستند، چه بسا با مسائل و مشکلات روبه رو می‌شوند. 

وی افزود: امیدوارم روزی قلم و اندیشه طبق تاکیدات قرآن، جایگاه خود را یافته و به گفتمان قلم و اندیشه تبدیل شود. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه مفتخریم در روز قلم همه دور هم جمع شده‌ایم تا موزه مطبوعات دوره جدید و آغاز خود را جشن بگیرد، افزود: افراد زیادی دغدغه‌مند موزه مطبوعات و شکل‌گیری آن بودند که به همت و عزم و همدلی و هم‌افزایی رقم خورد. 

وی اضافه کرد: قطعا اگر همدلی اتفاق نیافتد، موفقیت‌ها هم کم‌رنگ خواهد بود که البته عزم و همت مختص دستگاه‌های دولت نیست بلکه همه باید بر وسع خود وظیفه‌شان را عملی کنند. 

محمدپور ابراز کرد: مطالبه جسورانه، مهم‌ترین وظیفه و مسوولیت اهل رسانه است.

وی با تاکید بر اینکه اگر عزم و همدلی رفاقت باشد می‌توان قدم‌های بیشتری برداشت، یادآور شد: استان و تبریز ظرفیت‌های بزرگی دارد و اگر بتوان هم‌افزایی را رقم زد، می‌توان بسیار متاثر شد. 

وی خاطرنشان کرد: از میراث فرهنگی استان درخواست داریم تا در موزه مطبوعات ردیف اعتباری برای تجهیز این مجموعه اختصاص دهند همچنین ما هم در اداره‌کل فرهنگ ارشاد اسلامی ردیفی اختصاص داده‌ایم. 

محمدپور متذکر شد: اگر در خانه منابع اسناد وجود داشته باشد به صورت خرید یا اهدایی به این مجموعه بدهند. 

برچسب ها: موزه ، مطبوعات ، تجهیز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار