گروکشی «امید» از دستمزد کارگران هفت‌تپه
کد خبر: 1008609
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ENt
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
حدود ۱۵ روز است که کارگران نیشکر هفت‌تپه بابت عقب‌افتادن حقوق‌شان در اعتصاب هستند. این کارگران در حالی به آزادی اسدبیگی و بی‌تفاوتی وی برای پرداخت حقوق عقب‌افتاده‌شان معترضند که به گفته قاضی، این متهم ردیف اول هفت‌تپه برای پرداخت حقوق کارگران فعلاً آزاد شده‌است، اما همانطور که نماینده دادستان هم هشدار داده، اسد بیگی از اعتراض کارگران برای فشار به دادگاه استفاده می‌کند.
عليرضا سزاوار
سرویس جامعه جوان آنلاین: دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی صبح دیروز به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد. رأس این متهمان امید اسدبیگی، مدیرعامل نیشکر هفت‌تپه با اختلاس ۶۰۰ میلیون دلاری است.

حقوق کارگران را باید پرداخت کنید

در ابتدای جلسه، قاضی مسعودی مقام خطاب به متهم اسدبیگی گفت: آزادی شما برای پرداخت حقوق کارکنان است و حقوق کارکنان باید پرداخت شود.

نماینده دادستان هم گفت: در چند جلسه برای پرداخت حقوق با متهم اسد بیگی به صورت خصوصی صحبت کردم. ۱۰ میلیون یوآن او در توقیف است و این ارز ناشی از خرید و فروش ارز است، او به دادسرا فشار می‌آورد.

قاضی خطاب به اسدبیگی گفت: خود فروش ارز هم که جزو جرائم محسوب می‌شود. مسعود شاه‌محمدی، نماینده دادستان هم خطاب به اسدبیگی گفت: شما منابع دیگری هم دارید و از آن می‌توانید حقوق را پرداخت کنید. تا شما را احضار می‌کنیم، حقوق کارکنان را دو ماه عقب می‌اندازید. از وقتی که در اردیبهشت ماه دادگاه تشکیل شده‌است، پرداخت حقوق را عقب انداخته‌اید و این کار را برای فشار به دادگاه انجام می‌دهید. این ۱۰ میلیون یوآن اسنادش وجود دارد و این پول ماحصل خرید و فروش ارز است. برای دادسرا امکان دادن مجوز برای این پول وجود ندارد، شما از منابعی که دارید، پول را پرداخت کنید.

قاضی هم خطاب به اسدبیگی گفت: از منابع دیگر پول کارکنان را پرداخت کنید.

انگار چاه نفت داشتید!

در ادامه جلسه دادگاه، بصیرانی دیگر متهم این پرونده در جایگاه قرار گرفت و ضمن رد اتهامات خود گفت: در دادگاه مطالب غیرصحیح به من نسبت داده‌شده‌است.

بصیرانی گفت: حتی یک ریال از بانک در قالب وام خدمات نگرفته‌ام. سؤال من این است کدام بانک از من شاکی است؟ در مورد اینکه می‌گویند جعل سربرگ دلتا شده‌است باید بگویم من نماینده شرکت دلتا هستم و جعلی در این‌باره ندیده‌ام. نرخ کارگزاری من مشخص بوده و پول‌های زیادی در سامانه نیما در اختیار داشتم و هیچ پولی در نیما نفروختم. در ادامه این جلسه دادگاه، نماینده دادستان خطاب به بصیرانی گفت: شما طوری اظهارات را بیان می‌کنید که انگار چاه نفت داشتید و در آن حضور پیدا می‌کردید و خودتان می‌فروختید!

نماینده دادستان ادامه داد: دادسرا از مراجع رسمی استعلام کرده‌است و هیچ مرجع رسمی شما را به عنوان کارگزار نمی‌داند؛ شما سعی دارید در پرونده ابهام‌سازی کنید.

خط و نشان برای ضابط قضایی

وی با ارائه مدرکی گفت: لیست شرکت‌هایی که ارز فروخته شده است، وجود دارد، بصیرانی می‌گوید ارتباطی با اسدبیگی نداشته‌است، در حالی که او ظهر‌نویس چک‌های اسد بیگی با بانک اقتصاد نوین بوده‌است.

نماینده دادستان خطاب به متهم گفت: در خصوص فروش ارز با خیلی از شرکت‌ها قرارداد داشته‌اید؛ شما اصلاً فکر نمی‌کردید بازداشت شوید.

نماینده دادستان خطاب به حاضرین در دادگاه گفت: فکر می‌کرده‌اند به واسطه زنگ‌ها و فشار‌ها بازداشت نمی‌شوند و به ضابط گفته بود حتی یک ساعت هم در بازداشت نمی‌مانم!

شاه محمدی سپس به بصیرانی گفت: شما اظهارات خودتان را در چهار مرحله عوض کرده‌اید؛ اظهارات امروز شما نیز بررسی خواهد شد.

نماینده دادستان خطاب به متهم بصیرانی گفت: از مراجع رسمی استعلام کردیم، شما کارگزار رسمی نیستید.

متهم بصیرانی پاسخ داد: من مدارک رسمی کارگزاری‌ام را ارائه می‌دهم. نماینده دادستان گفت: پیام‌های شما درباره خرید و فروش ارز به آقایان وجود دارد که آن را در جلسات بعد نشان می‌دهم. پس از خروج از زندان نزد بازپرس اسناد را ارائه می‌دادید و برای صحبت‌هایم آن موقع هم هیچ جوابی ندادید.

در نهایت قاضی با اعلام ختم جلسه دادگاه گفت: باید پرونده بانک مرکزی را که مربوط به آقایان سجاد و صالحی (دو تن از متهمان پرونده) است، همزمان با این پرونده پیگیری کنیم و جلسه بعدی این دادگاه متعاقباً اعلام خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار