راه‌اندازی نخستین خانه تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری کشور در اردبیل
کد خبر: 1008544
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EMq
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
مدیرکل میراث ‌فرهنگی استان اردبیل:
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: برای نخستین بار در کشور خانه تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری اردبیل با حضور رئیس و اعضای جامعه هتلداران کشور در خانه ارشادی اردبیل که یکی از خانه‌های تاریخی منطقه است، راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، نادر فلاحی در این آیین اظهار کرد: تعطیلی بسیاری از اصناف بر اثر توقف سفرها و فعالیت‌ها در بخش گردشگری نشان از اهمیت گردشگری در اشتغال، درآمدزایی و ارزش افزوده دارد و بیانگر لزوم توجه جدی به این حوزه است.

او با اشاره به نقش و اهمیت تشکل‌های حرفه‌ای در رونق صنعت گردشگری در ایام پساکرونا گفت: با رایزنی با تشکل‌های حرفه‌ای به دنبال برنامه‌ریزی با خلاقیت و ابتکار برای آمادگی در دوران پساکرونا هستیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل یکی از مطالبات اساسی تشکل‌های گردشگری را واگذاری مکان برای تعامل و هم‌اندیشی این تشکل‌ها دانست و عنوان کرد: راه‌اندازی نخستین خانه تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری کشور گامی بزرگ در این راستا و توسعه گردشگری استان و ایفای نقشی موثر برای هم‌افزایی و تاثیرگذاری بیشتر تشکل‌ها است.

فلاحی افزود:‌ تشکل حرفه‌ای فعالان صنعت گرشگری متشکل از اجتماع نمایندگان انجمن‌های حرفه‌ای استان بوده که نمایندگی کلیه تشکل‌های گردشگری استان را بر عهده دارد.

او تصریح کرد: این کانون شامل جامعه حرفه‌ای هتل‌ها و مراکز اقامتی، انجمن سلامت، تندرستی و آبدرمانی، انجمن حرفه‌ای واحدهای پ‍ذیرایی بین‌راهی، انجمن حرفه‌ای مراکز تفریحی، انجمن حرفه‌ای راهنمایان گردشگری، انجمن حرفه‌ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، انجمن حرفه‌ای مراکز آموزشی مطالعاتی و پژوهشی، انجمن حرفه‌ای اقامتگاه‌های بومگردی، انجمن حرفه‌ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز گردشگری سلامت، انجمن حرفه‌ای گردشگری الکترونیک و انجمن‌هایی که با افزایش فعالیت‌ها تعدادشان افزایش می‌یابد، است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل رسیدگی به اختلافات بین انجمن‌ها در هر استان را بر عهده کانون با نظارت اداره کل دانست و افزود:‌ اعضای کانون انجمن‌های حرفه‌ای از اجتماع روسای هیئت مدیره انجمن‌های حرفه‌ای گردشگری آن استان به علاوه یک نفر نماینده اداره کل به عنوان عضو ناظر تشکیل می‌شود.

فلاحی عنوان کرد: در استان اردبیل معاونت گردشگری این اداره کل با ابتکار عملی که انجام داده سازمان‌های 25 گانه مردم‌نهاد را با همکاری معاونت سرمایه‌گذاری در کنار این تشکل‌ها در خانه تشکل‌ها در خانه تاریخی ارشادی جای داده تا از ظرفیت سمن‌ها برای تحقق اهداف توسعه‌ای در حوزه گردشگری استفاده شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار