ظرفیت بهشت رضا(ع) رو به اتمام است
کد خبر: 1007325
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004E3B
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
شهردار مشهد:
شهردار مشهد گفت: اکنون ظرفیت بهشت رضا (ع) رو به اتمام است و این‌طور به نظر می‌رسد که باید عمده ظرفیت خود را در این آرامستان معطوف به رسیدگی به فضاهای عمومی و تسهیل بیشتر در امر زیارت اهل قبور نماییم.

محمدرضا کلائی در افتتاح پروژه به‌سازی و مناسب‌سازی مسیر دسترسی به آرامستان بهشت رضوان، عنوان کرد: در حال حاضر پروژه‌های زیادی در نقاط مختلف شهر در حال اجرا است. با توجه به این موضوع امیدواریم تیر ماه امسال به طور میانگین، هر روز شاهد افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی یک پروژه باشیم.

وی ادامه داد: کارکنان این پروژه در طی چهار ماه گذشته، با وجود شیوع ویروس کرونا علی‌رغم این که کارشان چندین برابر شده بود، به بهترین شکل و با رعایت تمامی نکات بهداشتی به مردم خدمات‌رسانی کردند.

کلائی خاطرنشان کرد: افتتاح پروژه ساماندهی و بهسازی راه دسترسی آرامستان بهشت رضوان از دو جهت اهمیت دارد. این امر سبب بهبود و ایمن شدن راه دسترسی برای ساکنان یازده روستای بخش مرکزی مشهد خواهد شد که در کنار آن دسترسی مردم به آرامستان بهشت رضوان تسهیل خواهد شد.

شهردار مشهد با بیان اینکه «پروژه بهسازی و مناسب‌سازی جاده بهشت رضوان یکی از نمونه‌های آن است»، افزود: اکنون ظرفیت بهشت رضا (ع) رو به اتمام است. این‌طور به نظر می‌رسد که باید عمده ظرفیت خود را در این آرامستان معطوف به رسیدگی به فضاهای عمومی و تسهیل بیشتر در امر زیارت اهل قبور نماییم.

کلائی بیان کرد: با توجه به این موضوع باید به سمتی حرکت کنیم که آرامستان اصلی شهر مشهد که خدمات پایه برای کفن و دفن را ارائه می‌دهد، بهشت رضوان باشد. باید ظرف مدت ۶ ماه آینده مطالعات مورد نیاز، آماده شدن اسناد و انتخاب پیمانکار جهت احداث راه دسترسی اصلی به آرامستان بهشت رضوان از کنار گذر شمالی مشهد انجام شود. باید بتوانیم تا پایان فصل پاییز عملیات اجرایی این مسیر را آغاز کنیم زیرا یکی از نیازهای مهم مردم برای استفاده از آرامستان بهشت رضوان ایجاد مسیر دسترسی اصلی به آن است.

وی ادامه داد: هرچند خدماتی که در حال حاضر در بهشت رضوان ارائه می‌شود، خدمات مناسبی است و قابل مقایسه با سال گذشته نیست. من نسبت به افزایش سرعت ارائه خدمات در این آرامستان تاکید دارم.

 ۷۰ درصد بهشت رضا(ع) پر شده است

مهدی یعقوبی، معاون خدمات شهری شهرداری مشهداظهارکرد: بیش از ۷۰ درصد مساحت آرامستان بهشت رضا(ع) از سال ۵۴ تا کنون برای دفن متوفیان مورد استفاده قرار گرفته است. به همین علت از مهر ۹۵ آرامستان بهشت رضوان با ۱۸۸ هکتار وسعت افتتاح شد که تا کنون تنها ۱۰۳۵ نفر در آن دفن شده‌اند.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه« پر شدن ۷۰ درصد از ظرفیت بهشت رضا(ع)، ترافیک سنگین مسیرهای دسترسی و دوری راه این آرامستان برای ساکنان سایر نقاط شهر مشهد، از مشکلات فعلی آرامستان بهشت رضا(ع) است»، گفت: با توجه به این موضوع بهشت رضوان قرار است به عنوان آرامستان اصلی شهر به مردم شمال و شمال غرب مشهد خدمات‌رسانی کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار