افتخار بعثی‌ها از شکست خوردن به دست فرمانده ایرانی
کد خبر: 1007014
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DyA
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
عملکرد درخشان امیر آذرفر و نیرو‌های ارتش در عملیات کربلای ۷
امیر سرتیپ غضنفر آذرفر که به یکی از اسطوره‌های ارتش مشهور است به همراه لشکر ۶۴ ارومیه در شرایطی سخت و بسیار دشوار عملیات کربلای۷ را در اسفند ۱۳۶۵ به پیروزی رساند. این عملیات در منطقه حاج‌عمران در شمال‌غرب کشور انجام شد و رزمندگان علاوه بر مواضع دفاعی مستحکم دشمن باید با زمستان‌های سخت همراه با کولاک و سرمای کشنده منطقه نیز می‌جنگیدند.
سرویس ایثار و مقاومت جوان آنلاین: رزمندگان در عملیات کربلای ۷ موفق شدند با کمترین تعداد تلفات، حدود ۳۰۰ کیلومتر مربع را آزاد کنند. در این عملیات، عرض جبهه حدود ۲۰۰ کیلومتر بود و صد کیلومتر هم عمق داشت که نیرو‌ها به دلِ نیرو‌های عراقی وارد شدند. دشمن تصور می‌کرد، چون در گذشته، نیرو‌های ایرانی را در این منطقه شکست داده، دوباره قادر به شکست‌شان خواهد بود. در حالی که لشکر ۶۴ توانست بدون استفاده از توپ و تانک، و تنها با قدرت جمعی و ایمانِ نیرو‌ها و تیراندازی نفر به نفر، عراق را در این منطقه شکست دهد.

نیرو‌ها در جبهه حاج‌عمران در جایی که برف و سرما بیداد می‌کرد ۳۰۰، ۴۰۰ کیلومتر جلو بودند و در نتیجه، با خیال راحت طرح‌ریزی برای عملیات انجام شد و خدا هم به رزمندگان کمک کرد تا عملیات پیروزمندانه کربلای ۷ لشکر ۶۴ رقم بخورد. رزمندگان ارتش توانستند طی یک نبرد سخت ارتفاع ۱۹-۲۵ را در این عملیات به تصرف کامل خود درآورند. بعد‌ها فرمانده ارتش بعثی که در منطقه حاج‌عمران از ارتش ایران شکست خورده بود به دیدار امیر آذرفر رفت و به او گفت من افتخار می‌کنم که از لشکری شکست خوردم که تو فرمانده‌اش بودی.

رزمندگان در ۴۸ ساعت اول، نزدیک به ۳۹۲ نفر اسیر از بعثی‌ها گرفتند و دستور دادند که آن‌ها را به عقب بیاورند و غذای خوبی به آن‌ها بدهند و در کامیون سرباز در شهر‌هایی مثل ارومیه، سلماس و مهاباد به مردم نمایش دهند تا احساس کنند که ارتش برای کار‌های جنگی، آمادگی کامل را دارد.

وقتی خبر موفقیت عملیات کربلای ۷ به گوش حضرت امام (ره) رسید، ایشان فرموده بودند علاقه‌مند هستم که به سرهنگ تبریک بگویم. حضرت امام در پیام‌شان به امیر ایزدفر فرمودند: دعا می‌کنم برای‌تان سرهنگ؛ انشاءالله موفق باشید؛ من از این پیروزی ارتش، خیلی خیلی خوشحال شدم؛ عملیات شما به نام عملیات کربلای ۷ در تاریخ ثبت شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار