حسرت دولت روحانی را می‌خورید!
کد خبر: 1006998
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dxu
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۴
جسارتی مثال‌زدنی می‌خواهد که در این ماه‌ها و بلکه سال‌ها، قلم به تمجید از دولت روحانی باز شود، اما روزنامه آرمان نشان داد این جسارت را دارد! این روزنامه در یادداشتی با تیتر «قدر دولت روحانی را در آینده خواهیم دانست» آورده: «د ولت تا حد ود‌ی توانسته است که مشکلات را مهار و کنترل کند، اما در حل مشکلات اساسی مرد م و جامعه موفق نبود ه است و مرد م همچنان د ر سفره‌های خود با مشکل مواجه هستند. قطعاً این امر مربوط به ناتوانی د ولت نیست. عوامل زیاد‌ی د ست به د ست یکد یگر د اد ند که پس از انتخابات ۹۶ یک سرخورد گی عمومی به وجود آید. متأسفانه د ولت د ر جست‌وجوی علل و چرایی این وضعیت خوب عمل نکرد و این همان نقطه‌ای است که می‌توانست د ولت را به سمت موفقیت حرکت د هد. مرد م نیز به علت مشکل‌های معیشتی که د اشتند نتوانستند علت‌های د قیق این وضعیت را مشاهد ه کنند و به همین علت، غالباً د ولت را مقصر پند اشتند. اگرچه د ولت موفقیت خود را به برجام گره زد ه بود، اما باید توجه کرد که د ستاورد‌های این توافق بزرگ و بی‌سابقه بود ه است.»

او در ادامه نوشته: «با فروش ۲۵۰ هزار بشکه نفت و د رآمد‌های محد ود د ولت، اد اره کشور کار بسیار د شواری است که د ولت روحانی توانسته آن را تا حد ود بسیاری انجام د هد. هنر د ولت روحانی این بود که مانع از سخت‌تر شد ن اوضاع شد و مرد م به‌د رستی متوجه این هنر د ولت نشد ه و د ولت نیز د ر تد وین عملکرد خود و انعکاس آن به‌خوبی عمل نکرد ه است. عوامل د ولت د ر کابینه و د ر بخش رسانه بسیار ضعیف عمل کرد ه‌اند. مرد م ایران معمولاً پس از گذشت ۱۰ سال اتفاقات را د رک می‌کنند. مشکلات اقتصاد‌ی محد ود‌ی د ر اواخر د ولت اصلاحات به وجود آمد که هجمه‌ها علیه این د ولت را زیاد کرد، اما امروز مرد م قد ر آن د ولت را می‌د انند و د ر آیند ه نیز شاید مرد م نیز د ر مورد د ولت روحانی به همین نتیجه برسند.»

وصف مردم در این نوشته جالب توجه است: «مردم ایران پس از گذشت ۱۰ سال اتفاقات را درک می‌کنند.» گذشته از این توهین به مردم ایران، آیا اوضاع قرار است از این حجم ناکارآمدی که دولت مثلاً تدبیر و امید دارد، بدتر هم باشد؟ روز گذشته ربیعی سخنگوی دولت هم با ردیف کردن لیست دلایل عدم موفقیت دولت، گفت: «من ادعا نمی‌کنم امروز جامعه خوشحال از زندگی خود است، اما علتش را هم بگویید که اگر این دولت نبود شمایی که مدعی هستید وضع صد برابر خراب‌تر می‌شد.»

آنچه یادداشت اعتماد و یا سخنان ربیعی می‌گوید حاوی یک اعتراف علیه خود است و آن اینکه وضع بد است و از سویی، اتهامی علیه دیگران دارد که باید بررسی شود و نمی‌توان همین طور پذیرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار