ابهام در برگزاری رقابت‌های جهانی و سهمیه‌های کشتی المپیک
کد خبر: 1006973
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DxV
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
احتمال برگزاری رقابت‌های جهانی کشتی در سال ۲۰۲۰ در حالی با، اما و اگر مطرح شده که این مسابقات در صورت برگزاری می‌تواند معادلات سهمیه‌های المپیک توکیو را نیز بر هم زند.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: با آغاز موج گسترده شیوع ویروس کرونا در سراسر جهانی، تمامی رویداد‌های رسمی ورزشی همچون بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو با تعویق روبرو شد. فراگیری این ویروس تا جایی پیش رفت که تمامی فعالیت‌های اقتصادی جهان را هم تحت تاثیر قرار دارد و درآمد حاصله از لیگ‌های بزرگ و معتبر رشته‌های مختلف ورزشی را هم با رکود تاریخی مواجه ساخت.

در این بین اتحادیه جهانی کشتی هم به عنوان زیر مجموع‌های از نهاد‌های مدیریتی و رسمی ورزشی دنیا، تمامی فعالیت‌های این رشته را تا روز ۱۰ تیرماه به تعویق انداخت که البته گفته می‌شود احتمال تمدید زمان این تعویق نیز وجود دارد.

با وجود تعطیلی ورزش دنیا و تعویق بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، برخی از کشور‌های صاحب نام کشتی از احتمال برگزاری رقابت‌های جهانی در سال ۲۰۲۰ خبر دادند که البته این موضوع مخالفت کشور‌های مدعی همچون ایران و آمریکا را هم در پی داشت.

یکی از ابهامات برگزاری رقابت‌های جهانی ۲۰۲۰، بحث سهمیه‌های المپیک بود که سال گذشته بخشی از آن در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان بین کشتی‌گیران برتر جهان تقسیم شد. طبیعتا با توجه به برگزاری رقابت‌های جهانی در سال ۲۰۲۰، بحث سهمیه‌های المپیک هم مطرح است و اصلا مشخص نیست این مسابقات در صورت برگزاری، ملاک تقسیم مجدد سهمیه‌های المپیک خواهد بود یا خیر؟

هر چند برخی از موافقان برگزاری رقابت‌های جهانی معتقدند می‌توان این مسابقات را در اوزان غیر المپیکی برگزار کرد تا کشتی‌گیران محروم از حضور در المپیک بتوانند با حضور در رقابت‌های جهانی، همچنان در کورس رقابت باقی بمانند و به دلیل تعویق المپیک از میادین بین المللی دور محروم نشوند.

البته این، اما و اگر‌ها در حالی در خصوص برگزاری رقابت‌های جهانی ۲۰۲۰ مطرح است که تقریبا تمامی کشور‌های دنیا با موج دوم و سوم ویروس کرونا دست به گریبان هستند و اصلا معلوم نیست این بلاتکلیفی، چه زمانی به حالت عادی باز می‌گردد.

متولیان کشتی ایران نیز همچنان امیدی به برگزاری رقابت‌های جهانی در سال ۲۰۲۰ ندارند و معتقدند برپایی چنین رویدادی با توجه به تعطیلی چند ماهه اردو‌های تیم ملی و دوری کشتی گیران از تمرینات مطلوب، هیچ توجیه و دستاورد مثبتی نخواهد داشت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار