تلاش برای کودتا را شکست دادیم
کد خبر: 1006873
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dvt
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۲
نخست وزیر لبنان:
نخست‌وزیر لبنان خطاب به مردم لبنان گفت که تلاش برای کودتا شکست خورد و سقف روی سر کسانی که در گوشه و کنار آن پنهان شده‌اند، فرو خواهد ریخت.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: با شروع دور جدید اعتراضات در برخی مناطق لبنان، نخست‌وزیر این کشور از تحرکات برخی جریان‌ها برای کودتا در کشور خبر داد. به گزارش شبکه العهد، حسان دیاب روز یک شنبه در سخنانی اعلام کرد: «یک ماه پس از اینکه دولت کارش را شروع کرد، لبنانی‌ها جدیت و اصرار و تصمیم دولت را درک کردند و دولت به میزان بالایی از اعتماد شهروندان برخوردار است که این موضوع برای کسانی که به شکست آن دل بسته بودند، ناخوشایند بود و از این رو به شایعات و اخبار جعلی روی آوردند». وی از حمله برنامه‌ریزی شده طرف‌هایی که آن‌ها را معلوم‌الحال توصیف کرد، خبر داد و اینکه این طرف‌ها برای نابودی وجهه طرف دیگر از هیچ ابزاری دریغ نمی‌کنند. دیاب گفت: «دولت دستاورد زیادی داشته است، اما آن‌ها می‌خواهند که واقعیت را نادیده بگیرند. آن‌ها کشور را غرق بدهی کردند و سرمایه‌های لبنانی را بر باد دادند». نخست‌وزیر لبنان اعلام کرد: «تلاش برای کودتا شکست خورده است و کل نشست‌های محرمانه و علنی برای براندازی راه به جایی نخواهند برد. آن‌ها نشان دادند که دغدغه‌های مردم ذره‌ای برایشان اهمیتی ندارد. ما مثل آن‌ها نبوده و نخواهیم بود، اما به صراحت می‌گویم که اجازه برباد رفتن پول‌های مردم را نخواهیم داد. دولت ورشکسته نیست، اما مشکل وجود دارد». وی ضمن تأکید بر ضرورت وحدت میان لبنانی‌ها، بیان کرد: «هنگامی که دولت ضعیف شود باندبازی قوی می‌شود و هنگامی که ثبات کشور به خطر افتد، صلح داخلی از بین می‌رود. لبنان متعلق به همه لبنانی‌هاست. من مطمئن هستم که بحران را پشت سر می‌گذاریم».

در روز‌های اخیر دور جدیدی از اعتراضات خیابانی در شمال لبنان شروع شده است و برخی طرف‌های خارجی تلاش می‌کنند با اعتراضات دامنه‌دار، این کشور را ناامن کنند. به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان «ان‌ان‌ای»، اعتراضات شنبه شب در طرابلس، پایتخت لبنان برای دومین شب متوالی برگزار شد و پس از آنکه تعدادی از معترضان سعی کردند در اصلی سرای طرابلس (مقر حکومتی) را بشکنند درگیری‌هایی میان آن‌ها و نیرو‌های ارتش و قوای امنیتی لبنان رخ داد و بیش از ۷۲ نفر از جمله ۱۶ نظامی لبنانی زخمی شدند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار