عملکرد دولت روحانی و فراکسیون امید بر زخم مردم نمک پاشید
کد خبر: 1006840
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DvM
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۳
محبوبیت دولت روحانی روز به روز کمتر می‌شود و حامیان تبدیل به مخالفان می‌شوند. روزنامه آرمان روز گذشته مصاحبه‌ای با یدالله طاهرنژاد، فعال سیاسی اصلاح طلب منتشر کرد که در آن انتقادات صریحی متوجه دولت و مجلس کرد که در واقع تأیید موضع اصولگرایان در برابر اصلاح‌طلبان بود. طاهرنژاد در این مصاحبه گفته: «عملکرد دولت و فراکسیون امید نمکی بود بر زخم جامعه‌ای که به اصلاح‌طلبان اعتقاد و اعتماد داشت و پشت سر آن‌ها حرکت می‌کرد... واقعیت این است که باور‌های بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان به رأس آن آسیب جدی دیده است.»

او در مورد فراکسیون امید هم گفته: «فراکسیون امید مجلس در حد انتظار ظاهر نشد و تأثیرگذاری آن مطلوب نبود البته که بخشی از آن هم باز به ناکارآمدی شورای عالی بازمی‌گردد. شورای عالی باید برنامه‌ای مدون می‌کرد که بتواند عملکرد اصلاح‌طلبان را در مجلس ارزیابی کند در وهله بعدی هم باید از نمایندگان دفاع می‌کرد، اما متأسفانه پشت آنهارا خالی کرد و ظرفیت عظیمی که از نظر کارشناسی در جبهه اصلاحات وجود داشت مطلقاً در اختیار مجلس و شورای شهر قرار نگرفت و عمدتاً وقتی این عملکرد منجر به عزل و نصب‌های بی‌حاصل شد دو نهاد ارزشمند مجلس و شورای شهر نتوانستند کارایی لازم را از خود نشان بدهند و افکار عمومی از آن‌ها قطع امید کردم».

این فعال سیاسی اصلاح طلب تأکید کرد: «اصلاح‌طلبان و شورای عالی سیاستگذاری در جریان انتخابات سال گذشته دچار یک اشتباه استراتژیک شدند آن هم موضع‌گیری منفعلانه و خنثی بود، نتیجه این اشتباه این بود که همان میزان اقبالی هم که به جریان اصلاحات وجود داشت براثر ناکارآمدی زایل شود و از بین برود. بخشی از اصلاح‌طلبان هم که وارد کارزار انتخاباتی شدند نتوانستند به انسجام برسند و بخشی از خلأ را پر کنند با این ساختار و سازوکار هم جناح چپ راه به جایی نمی‌برد مگر آنکه هرچه سریع‌تر سازوکار را اصلاح کند برهمین مبنا هم اداره تشکیلات را به کسانی بسپارند که شجاعت تصمیم‌گیری در شرایط سخت را داشته باشند. به هرحال اصلاح‌طلبان نمی‌توانند از صندوق رأی قهر کنند، چون راه دیگری برای فعالیت سیاسی وجود ندارد... ساختار شورای عالی نشان داده که کارآمدی لازم را ندارد به همین دلیل هم باید تغییر روش دهد البته که درحال حاضر هم ساختار و هم اعضای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان نیاز به اصلاح دارند».

بیان این سخنان در هفتمین سالگرد انتخاب حسن روحانی و یک سال مانده به انتخابات ریاست جمهوری و در حالی که اصلاح‌طلبان شکست در انتخابات مجلس اخیر را تقصیر شورای نگهبان انداختند، جالب توجه است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار