متهمان: آدم‌ربایی را قبول نداریم
کد خبر: 1006697
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dt3
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۲
دو مرد جوانی که متهم هستند در پوشش مسافرکشی شهروندان را ربوده و اموالشان را سرقت کرده بودند در جلسه محاکمه آدم‌ربایی را انکار کردند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سال گذشته زن جوانی با مراجعه به اداره پلیس از دو مرد جوان به اتهام سرقت مسلحانه در پوشش مسافر‌بری شکایت کرد و گفت: «پرستار هستم و روز حادثه به عنوان مسافر سوار یک خودروی پراید شدم. در صندلی عقب مرد جوانی نشسته‌بود و من هم در صندلی جلو نشستم. راننده بعد از طی مسافتی داخل یک کوچه فرعی پیچید. وقتی اعتراض کردم هر دو مرد جوان به رویم چاقو کشیدند، سپس یکی از آن‌ها با لگد به من زد که زیر صندلی ماشین افتادم. سارقان بعد از سرقت تلفن همراه و لپ‌تاپم مرا بیرون ماشین پرتاب کردند و رفتند.»

با طرح این شکایت و شکایت‌های مشابه، تحقیقات برای شناسایی سارقان آغاز شد تا اینکه هر دو متهم به نام‌های امید و باقر بازداشت شدند. دو مرد جوان سعی داشتند جرمشان را انکار کنند تا اینکه در مواجهه حضوری با یکی از متهمان و کشف اموال سرقتی در منزلشان هر دو به سرقت مسلحانه اعتراف کردند. با اقرار متهمان پرونده صبح دیروز با حضور سه شاکی در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران رسیدگی شد. ابتدای جلسه یکی از شاکیان در جایگاه قرار گرفت و در طرح شکایتش گفت: «کارمند هستم. آن روز مبلغ ۸‌میلیون تومان پول نقد همراهم بود که در یکی از خیابان‌ها به عنوان مسافر سوار خودروی متهمان شدم. بیماری آسم داشتم به همین دلیل می‌خواستم شیشه ماشین را پایین بکشم، اما راننده اعتراض کرد و همان لحظه چاقو را در پهلویم گذاشت. متهم دیگر روی صندلی عقب نشسته بود که چاقو را روی گلویم گذاشت و فشار داد سپس هر دو مرا تهدید به قتل کردند.» شاکی ادامه داد: «متهمان گوشی موبایل و همه اموالم به همراه لباس‌ها و کفشم که مارک بود و سپس ۸‌میلیون تومانم پول نقد و یک و نیم میلیون تومانی را که در کارت عابر بانکم بود، سرقت کردند و مرا پای برهنه و لباس پاره در اتوبان چمران از ماشین بیرون پرتاب کردند. آن‌ها حتی مرا تهدید به تجاوز هم کردند.»

در ادامه دو متهم به اتهام سرقت مسلحانه و آدم‌ربایی، در جایگاه قرار گرفتند و با انکار آدم‌ربایی و قبول تنها یک سرقت از خودشان دفاع کردند.

در ادامه وکیل یکی از آن‌ها گفت: «پدر امید کودک آزار بود و موکلم را از کودکی تا نوجوانی به شدت کتک می‌زد. او حاصل خانواده‌ای فقیر است و به خاطر شرایط سخت زندگی مرتکب جرم شده است.»

در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار