گستاخ رشوه‌خوار محبوب دل مفسدان اقتصادی
کد خبر: 1006331
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dn9
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
دومین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری، معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضائیه و متهمان دیگر این پرونده، روز گذشته در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.
عليرضا سزاوار
سرویس جامعه جوان آنلاین: طبری در دومین جلسه از دادگاهش، حسن نجفی را متهم ردیف دوم این پرونده و مفسد اقتصادی فراری و همچنین فرهاد مشایخ را که با انبوهی از اتهامات از ارتشا تا پولشویی، متهم ردیف سوم این پرونده است، برادران خودش خواند! برادرانی که اگر لازم شود کل یک شهر را در اختیارش قرار می‌دهند. طبری با کنایه خطاب به قاضی گفت: اگر شما از این دوستان ندارید، به من ارتباطی ندارد! «کدام کارشناس رسمی دادگستری ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان دستمزد کارشناسی می‌گیرد؟ این در حالی است که آقای طبری در سال ۸۴ این میزان پول به حسابش آمده‌است»؛ این بخشی از سخنان نماینده دادستان خطاب به طبری در دادگاه بود. زمانی که طبری مدام در سخنانش تناقض‌گویی می‌کرد و به نماینده دادستان می‌گفت «شما گوشتان اشتباه شنیده‌است»!

دومین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری، معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضائیه و متهمان دیگر این پرونده، روز گذشته در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.

۲۰ سال خدمت صادقانه به قوه قضائیه!

در ابتدای جلسه، قاضی ضمن اعلام برگزاری جلسه علنی دادگاه تذکر داد: «دادگاه به عنوان قانون تنها مرجع رسیدگی و دادرسی کامل درباره اتهام متهمان است و تصمیم به رأی دادگاه پس از استماع و دفاع متهمان و بررسی دلایل خواهد بود؛ بنابراین دیگران از هرگونه پیش‌داوری خودداری کنند.»

در ادامه قاضی بابایی از متهم اکبر اتباعی طبری خواست در جایگاه قرار گیرد و بعد از تفهیم اتهام از او خواست ابتدا دفاعیات خود را در باب زمین‌های کلاک ارائه دهد.

طبری هم با بیان اینکه ۲۰ سال خدمت صادقانه به قوه‌قضائیه داشته‌ام، گفت: «تا این لحظه هیچ‌کدام از اتهامات از جمله کلاک را قبول ندارم و آقایانی که به عنوان متهم از آن‌ها نام برده‌شده، موارد اتهامی اغلبشان ارتباطی به من ندارد.»

در ادامه جلسه دادگاه قاضی خطاب به متهم طبری گفت: «در ارتباط با دریافت رشوه به مبلغ ۸۴ میلیارد ریال از حسن نجفی توضیح دهید.»

طبری هم پاسخ داد: «دفاعیاتم را وکیلم انجام می‌دهد.»

قاضی گفت: «حق دفاع وکیل محفوظ است و رویه دادگاه این است که اول اظهارات متهم استماع شود.»

بررسی ۱۵ سال حساب بانکی طبری

طبری حین صحبت‌های قاضی از همان جایگاه با وکیلش مشورت کرد که آیا پاسخ بدهد یا خیر و سپس افزود: «اصلاً قبول ندارم، با او قراردادی نداشتم و قراردادم با فرهاد مشایخ بود و مشایخ این پول را داد که با هم ساخت و ساز کنیم، ارتباط مالی با نجفی هم نداشتم.»

در ادامه دادگاه نماینده دادستان به روز‌های دستگیری طبری اشاره کرد و گفت: «زمانی که آقای طبری دستگیر شد در مورد کلاک اطلاعات ما به مرور کامل شد، آن زمان اطلاعات ما بیشتر در حوزه آقایان دانیال‌زاده و سرخوش (دو مفسد اقتصادی پرونده‌دار) بود، آقای نجفی (متهم ردیف دوم این پرونده) بعد از دستگیری مشایخ (متهم ردیف سوم) از کشور فرار می‌کند.»

رسول قهرمانی تصریح کرد: «ما اطلاعات ۱۵ سال از حساب‌های آقای مشایخ را بررسی کردیم، در سال‌های ۸۴، ۸۳ الی ۸۸ واریزی‌هایی از سوی آقای مشایخ به حساب آقای طبری وجود داشته‌است. به آقای مشایخ گفتیم که این پول‌ها چیست که برای آقای طبری واریز کردی که آقای مشایخ گفت من ۷ میلیارد به آقای طبری بابت ساخت و ساز دادم.»

نماینده دادستان گفت: «در ادامه به سراغ آقای طبری رفتیم و گفتیم این پول‌هایی که آقای مشایخ واریز کرده بابت چیست؟ آقای طبری گفت مشایخ ۴ میلیارد بابت ساخت و ساز داده‌است و این اولین تناقض در عدد واریزی است. تحقیقات ادامه داشت تا اینکه مشایخ اعلام کرد اسناد او در ویلایش در لواسان است و ضابطان بلافاصله به ویلا می‌روند و اسناد به دست می‌آید.»

گوشتان اشتباه شنیده!

قهرمانی در ادامه اظهار کرد: «در تحقیقات اسنادی پیدا کردیم و دیدیم یک مبایعه‌نامه به نام آقای مشایخ است و ملکی را مشایخ در کریم‌خان که ۳۰۰ متر است به آقای طبری می‌دهد و سند رسمی به نام آقای طبری می‌شود. سؤال این است زمانی که کسی زمینی برای مشارکت در ساخت می‌آورد یا به صورت ۵۰- ۵۰ شریک می‌شود یا آورده‌ای برای آن فرد دارد؛ این چه جور مشارکت در ساخت است که همان ابتدا سند به نام او زده می‌شود؟! بنابراین حساسیت ما بیشتر شد و ما اطلاعات را قطره‌چکانی جمع کردیم.»

در ادامه نماینده دادستان از متهم طبری پرسید، آیا با آقای نجفی مراوده دارید یا خیر؟ که طبری پاسخ داد: «سی سال است با آقای نجفی آشنا هستم.»

نماینده دادستان خطاب به وی گفت: «شما قبلاً گفته بودید که او را نمی‌شناسید.»

طبری گفت: «شاید شما گوشتان اشتباه شنیده‌است!»

برادرانم کل لواسان را به نامم می‌زنند!

نماینده دادستان با بیان اینکه کدام کارشناس رسمی دادگستری ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان دستمزد کارشناسی می‌گیرد، این در حالی است که آقای طبری در سال ۸۴ این میزان پول به حسابشان آمده است، افزود: «در ادامه تحقیقات به مجتمعی به نام سانا متعلق به مشایخ برخورد کردیم که متوجه دو واحد ۳۱۹ و ۳۱۳ شدیم. بعد از بررسی‌ها فهمیدیم که واحد ۳۱۳ به نام آقای طبری نیست، بلکه به نام حمیدرضا نجفی است.

در این میان متوجه شدیم که آقای طبری این واحد را برای وسایل عکاسی دخترش امانت گرفته‌است، سپس آقای طبری مجوز اتحادیه عکاسان را برای این واحد اخذ می‌کند تا آنجا برای عکاسی دخترشان باشد! حال این سؤال باقی است که اگر این واحد برای آقای طبری نبوده چرا اقدام به اخذ مجوز کرده و اگر برای ایشان است چرا انکار می‌کند؟!»

طبری هم افزود: «من و نجفی و مشایخ مثل سه برادریم. اگر من ۸۰۰ میلیارد هم بخواهم این برادرانم می‌دهند. اگر کل لواسان و کارخانه‌اش را بخواهم به نام من می‌کند! این رفاقت است. اگر شما از این دوستان ندارید به من ارتباطی ندارد. اگر آن‌ها نیز از من بخواهند من نیز برای آن‌ها انجام می‌دهم.»

پس از پایان دفاعیات متهم طبری، قاضی ختم جلسه را اعلام کرد و گفت در جلسه بعدی دفاعیات وکیل اخذ می‌شود.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
0
مفسد فی الارض بودن که شاخ و دم ندارد امیدوارم رافت اسلامی ! شامل حالش نشود
میرزا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
0
از قوه قضائیه خواستار رسیدگی سریع ، شفاف ، بدون پرده و بدون ملاحظه به همه پرونده ها و جرائم هستیم .
خواسته پرونده ای که منتسب به قوه قضائیه باشد ، بالطبع باید این موارد در آن بگونه ای دیده شود که ملت "عدالت" را به عینه در این قوه با تمام وجود خود دریافت و لمس کنند .
چرا که این قوه باید الگوی عملی دیگر قوا و دستگاهها و... جامعه علوی باشد تا اسلام ناب محمدی را بتوان در آن به درستی پیاده نمود .َ
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار