ارائه طرح ساماندهی کارگران روزمزد به عنوان الگوکشوری در شورای عالی استان ها
کد خبر: 1006138
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dk2
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
رییس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی کشور اعلام کرد:
رییس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی کشورمشهد برای ساماندهی کارگران و استادکاران روز مزد گفت: طرح ساماندهی کارگران روز مزد را به عنوان الگو کشوری در شورای عالی استان ها مطرح خواهیم کرد.

اکبرشوکت اظهار کرد: به مدیریت شهری مشهد بابت ارائه الگوی فوق‌العاده و تاثیر گذار برای ساماندهی کارگران روز مزد در کشور تبریک می گوییم و امیدواریم سایر کلانشهر های کشور نیز از این الگو استفاده کنند.
وی با بیان این که خراسان رضوی اولین استانی بود که دارای سندیکای کارگری شد، افزود: در حال حاضر حدود 65 هزار خانواده از کارگران تحت پوشش قانون بیمه کارگران ساختمانی قرار گرفته اند.
رییس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی کشور بیان کرد: بیش از 10 درصد از کارگران ساختمانی در کشور افرادی هستند که سرگذر و میادین به دنبال کار می گردند که این عدد در مشهد بیش از پنج هزار نفر است .
شوکت خاطرنشان کرد: خوشبختانه اکنون به همت شهرداری مشهد، شاهد اجرای کامل ترین نمونه طرح ساماندهی کارگران و استادکاران روزمزد در کشور هستیم که جا دارد به نمایندگی کارگران ساختمانی کشور از این اقدام مدیریت شهری مشهد تشکر کنیم.
رییس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی کشور ضمن اشاره به بازدیدهای صورت گرفته از پایگاه های برپا شده توسط معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد برای ساماندهی کارگران روز مزد تصریح کرد: خوشبختانه هم کارگران و هم مردمی که به کارگر نیاز داشتند، از اجرا این طرح راضی هستند.
شوکت عنوان کرد: کارگران مراجعه کننده به این پایگاه ها ابتدا ثبت نام و شناسنامه دار می شوند و آموزش های لازم مرتبط با فعالیت های ساختمانی را فرا گرفته و تحت پوشش بیمه کارگران ساختمانی قرار می گیرند که این اقدامات ضمن حفظ کرامت کارگران سبب ارتقا کیفیت ساخت و ساز نیز می شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر در پنج نقطه از سطح شهر جایگاه ساماندهی کارگران ساختمانی ایجاد شده که امکانات بسیار خوب و وسیعی را در اختیار کارگران قرارداده است.
رییس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی کشور با اشاره به این که شهرداری مشهد در یک اقدام بسیار خوب، کارگرانی که از ساعت ۱۰ صبح به بعد در ایستگاه‌های ساماندهی کارگران حضور داشته و موفق به گرفتن کارنمی شوند در پروژه‌های شهری به کارگیری می‌کند، گفت: سایر دستگاه‌های اجرایی نیز می‌توانند در پروژه‌های عمرانی خود از توان و ظرفیت این جایگاه ‌ها استفاده کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار