۴۵ تفاهنامه سرمایه‌گذاری در تربت‌حیدریه امضا شد
کد خبر: 1005923
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DgZ
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱
فرماندار تربت‌حیدریه مطرح کرد:
فرماندار تربت‌حیدریه گفت: تاکنون ۴۵ تفاهنامه سرمایه‌گذاری با بخش خصوصی در چارچوب اجرای طرح مثلت توسعه اقتصادی و فرهنگی خراسان رضوی در این شهرستان به امضا رسیده است.

علی رستمی در جمع خبرنگاران افزود: حجم اعتبار در نظر گرفته برای اجرای طرحهای سرمایه‌گذاری ۲۲۰ هزار میلیارد ریال است و با اجرا و تکمیل این طرحها علاوه بر رونق اقتصادی بیش‌ از پیش زمینه اشتغال برای افراد جویای کار در این خطه فراهم می‌شود.

وی همچنین به تعیین ۱۴ معین اقتصادی برای اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی در تربت‌حیدریه اشاره کرد: اگر ظرف پنج سال آینده طرحهای سرمایه‌گذاری به سرانجام مطلوب برسد افزون بر پنج هزار شغل برای جوانان جویای کار در این منطقه فراهم می‌شود که در نوع خود کم‌سابقه است.

فرماندار تربت‌حیدریه گفت: با توجه به طرفیتهای موجود، معینهای اقتصادی در بخشهای مختلف از جمله گردشگری، کشاورزی، مراکز رشد، صنایع دستی، محصولات گلخانه‌ای، الکترونیک و تجارت مجازی ورود پیدا کرده‌اند که می‌تواند زمینه توسعه بیش ‌از پیش را در این منطقه فراهم کند.

رستمی ظرفیت تربت‌حیدریه را برای اجری طرح مثلت توسعه اقتصادی فرهنگی مد نظر استاندار خراسان رضوی بی‌نظیر توصیف کرد و افزود: برای تحقق این مهم "طرح اقتصاد خُرد" در سطح روستاهای شهرستان عملیاتی شد و با همکاری بانکهای عامل، اعتبار لازم برای پرداخت تسهیلات مورد نیاز به روستاییان نیز پیش‌بینی شد.

وی ادامه داد: در راستای عملیاتی کردن طرح مثلت توسعه اقتصادی، فرهنگی در تربت حیدریه، تمام معین های اقتصادی از سرمایه گذاران ثابت شهرستان هستند و با شناختی کافی که از ظرفیت‌های نهفته تربت حیدریه دارند بی شک زمینه رشد و توسعه بیش از پیش این شهرستان فراهم خواهد شد.

فرماندار تربت‌حیدریه اظهارکرد: رویکرد اصلی دولت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای ایجاد سرمایه‌گذاری است و بی‌شک از تمام ظرفیتها و امکانات موجود برای تحقق این مهم به شکل مطلوب استفاده می‌شود.

وی بیان کرد: همه مدیران دستگاههای اجرایی موظف به همکاری با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هستند و در این راستا تمام مسایل و مشکلات مربوط به اجرای طرحهای تفاهنامه‌های اقتصادی رصد و پیگیری می‌شود تا در کمترین زمان تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار