ارزش بازار سرمایه نسبت به سال ۸۸، ۱۰۰برابر شده است
کد خبر: 1005875
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dfn
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۵
رئیس سازمان بورس:
در حالی که دامنه نوسان و حجم مبنای فعلی بازار سرمایه در دهه ۸۰ تنظیم شده که در آن زمان کل حجم نقدینگی کشور تنها چندصدهزارمیلیارد تومان بود و هم اکنون بیش از ۲ هزارو ۵۰۰ هزار میلیارد تومان است، رئیس سازمان بورس اوراق بهادار گفت: ارزش بازار سرمایه نسبت به سال ۸۸، حدود ۱۰۰برابر شده است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: حسن قالیباف‌اصل در نشست روز گذشته مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون توسعه نهاد‌ها و ابزار‌های مالی جدید در سال ۸۸ به تصویب رسید و در اختیار بازار سرمایه قرار گرفت، تصریح کرد: در سال ۸۸ ارزش کل بازار سرمایه ۴۲هزارمیلیارد تومان بود که اکنون این رقم به ۵هزارهزار میلیارد تومان رسیده که این نشان‌دهنده جایگاه بازار سرمایه در اقتصاد کشور است و می‌تواند نقش‌های بیشتری را در اقتصاد ایفا کند.

وی با بیان اینکه کل تأمین مالی واقعی و جدید بخش بانک در سال ۹۸ حدود ۳۰۰ هزارمیلیاردتومان بود، اظهار داشت: سال گذشته مبلغ تأمین مالی در بازار سرمایه ۲۶۰هزارمیلیارد تومان بود، در صورتی که سال ۸۸ این عدد هزارمیلیارد تومان بوده است.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار گفت: یکی دیگر از اتفاقات مهمی که در بازار سرمایه رخ داده آزادسازی سهام عدالت است. طی ۱۵سال گذشته مردم نمی‌توانستند دارایی خود را ببینند و آن را مورد معامله قرار دهند، با اذن مقام معظم رهبری در حال حاضر مردم می‌توانند دارایی خود را ببینند و آن را معامله کنند.

قالیباف با اشاره به اینکه ۵/ ۱ درصد مردم توانستند سهام عدالت خود را به فروش برسانند، افزود: مردم تمایل دارند سهام عدالت خود را به عنوان دارایی ارزشمند حفظ کنند و در حال حاضر بدون سهام عدالت ۱۳میلیون کد معاملاتی داریم که با اضافه شدن دارندگان سهام عدالت تعداد این رقم به ۶۰میلیون نفر افزایش پیدا می‌کند. وی در پایان اظهار کرد: امیدواریم حضور شرکت‌های جدید جهش زیادی داشته باشد، ما بر انتشار اوراق بخش خصوصی در بازار سرمایه تمرکز داریم، در حالی که در گذشته دولت از طریق بانک‌ها تأمین مالی می‌کرد و هم اکنون این جریان در بازار سرمایه در حال رخ دادن است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار