هشدار‌های بی‌پشتوانه
کد خبر: 1005865
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dfd
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۴
در چند ماهی که کشور درگیر کرونا شده، دولتی‌ها به جای گذاشتن قانون‌هایی که با ایجاد محدودیت برای رفت و آمد مردم، شیوع کرونا را محدود کرده، به توصیه و هشدار بسنده می‌کنند. در چنین روندی، روشن است که بسیاری از مردم موضوع را جدی نمی‌گیرند و به توصیه‌ها عمل نمی‌کنند. روزنامه جمهوری اسلامی که از رسانه‌های حامی دولت محسوب می‌شود، به این روند اعتراض کرده است. این روزنامه در سرمقاله دیروز خود با عنوان «هشدار‌های بی پشتوانه» نوشته: «مدتی است که مسئولان کشور ما از ‏مراحلی مانند شعار و توصیه و تذکر عبور کرده و به عرصه هشدار رسیده‌اند، ولی بازهم چیزی تغییر نکرده است. وقتی در مراحل ‏شعار و توصیه و تذکر قرار داشتند، چون پشتوانه عملی وجود نداشت، همه چیز به حال اول باقی می‌ماند یا اگر می‌خواستند چیزی ‏گران نشود، می‌شد و اگر می‌خواستند اختلاس و فساد اقتصادی و احتکار و قاچاق اتفاق نیفتد، می‌افتاد. از وقتی که وارد مرحله ‏هشدار شدیم، تصورمان این بود که هشدار‌ها قطعاً با پشتوانه عملی همراهند و اگر قرار باشد جلوی چیزی گرفته شود، می‌شود و ‏اگر قرار باشد کاری به نتیجه برسد، می‌رسد. ‏ متأسفانه در ماجرای بیماری کرونا، بی‌پشتوانه بودنِ هشدار‌ها را هم تجربه کردیم و به این نتیجه رسیدیم که هشدار‌ها هم چیزی را ‏تغییر نمی‌دهند. ‏وزیر بهداشت و درمان، معاون کل او، معاونان دیگرش، مسئولان ستاد‌های مقابله با کرونا، استانداران، رؤسای دانشگاه‌های علوم ‏پزشکی و پزشکان مستمراً هشدار می‌دهند که ویروس کرونا بی‌رحمانه درحال پیشروی است و آزادسازی‌ها راه را برای این ‏پیشرفت ویرانگر و خطرناک باز می‌کند، ولی در عمل می‌بینیم که هر روز آزادسازی بیشتر می‌شود و این‌همه هشدار نیز نمی‌تواند ‏چیزی را تغییر بدهد.»

این روزنامه گرچه به بازگشایی‌ها و روند آزادسازی و از سرگیری فعالیت‌های عادی بخش‌های مختلف اعتراض می‌کند، اما نامی از روحانی و دولت نمی‌برد و در نهایت هم، انتقاد خود را صرفاً متوجه مسئولان بهداشت و درمان می‌کند: «واقعیت تلخی که مشکل‌آفرین شده این است که مسئولان بهداشت و درمان کشور و حتی ستاد ملی کرونا به دلایل مختلف در برابر ‏فشار‌ها مقاومت نمی‌کنند و عقب‌نشینی آن‌ها موجب وارد شدن ضربه‌های سخت به جبهه مبارزه با کرونا شده است. شما مسئولان ‏بهداشت و درمان باید بدانید که هیچ دلیلی به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند رافع مسئولیت‌تان در برابر جان مردم و سلامت جامعه باشد. ‏تصورتان این نباشد که هشدار‌های بی‌پشتوانه‌تان می‌تواند توجیه‌کننده زیان بزرگی باشد که در اثر عقب‌نشینی‌های شما در برابر ‏فشار‌ها به سلامت جامعه و جان مردم وارد می‌شود.»

در واقع خود این روزنامه هم مبتلا به اشکالی است که خود به دولت گرفته است؛ توصیه‌های بی پشتوانه می‌کند. چه آنکه انتظار دارد وزیر بهداشت جلوی رئیس جمهور بایستد و مانع تصمیمات دولت شود، اما خود این رسانه از بردن نام کسانی که بانی این آزادسازی‌ها هستند، پرهیز می‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار