پاسخ عجیب به گزارش «جوان»
کد خبر: 1005634
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dbu
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶
پس از درج گزارش ویژه «جوان» درباره فساد ارزی امید اسدبیگی که به همراه شرکای خود، ۵/ ۱ میلیارد دلار ارز دولتی دریافت کرده و همه آن را در بازار آزاد فروخته‌است، شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه جوابیه‌ای را ارسال کرده‌است!
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: در این جوابیه که به امضای روابط عمومی این شرکت رسیده‌است، به صراحت قید‌شده که خبر منتشر‌شده کذب محض است و دریافت ۱/۵ میلیارد دلار توسط امید اسدبیگی به هیچ‌وجه واقعیت نداشته‌است. در بخش دیگری از این جوابیه آمده‌است: در خصوص اینکه یک جوان ۳۳ ساله با استفاده از یک رانت ۱/۵ میلیارد دلار دریافت کرده باید اشاره کرد این جوان و خانواده وی تا‌کنون احداث ۲۵ واحد بزرگ تولیدی در سراسر کشور را در کارنامه خود ثبت‌کرده و با احداث این واحد‌های تولیدی و ایجاد اشتغالزایی بالا، در جهت اهداف مقدس تولیدی از خروج مقادیر متنابهی ارز جلوگیری به عمل آورده‌است.

در بخش سوم این جوابیه که اصولاً هیچ ارتباطی به گزارش «جوان» ندارد، نویسنده به موضوع نیشکر هفت‌تپه اشاره کرده و عملکردی را ارائه داده‌است که با توجه به عدم اشاره «جوان» به موضوع این شرکت، این بخش جوابیه که بیش از ۹۵ درصد حجم جوابیه را به خود اختصاص داده، فاقد شرایط لازم برای انتشار است.

توضیح جوان:

تمامی مواردی که در گزارش «جوان» قید‌شده، همگی مستند بوده و حتی در کیفرخواست اسدبیگی عنوان شده‌است. اظهارات نماینده دادستان و افرادی که به دادگاه فراخوانده شدند نیز مؤید این مطلب است که یک فساد سازمان‌یافته در موضوع ارز‌های دولتی صورت گرفته‌است، اما نکته جالب این است که اصولاً شرکت نیشکر هفت‌تپه در جایگاهی قرار ندارد که این جوابیه را نوشته و ارسال کند، زیرا در گزارش این جریده اشاره خاصی به هفت‌تپه نشده‌است و تمامی موارد مطرح شده مانند ارتشای وی در معاشرت‌هایش با دو مدیر اسبق بانک مرکزی، استاندار خوزستان رئیس صندوق توسعه ملی، در جلسات دادگاه نیز مطرح شده‌است. اسناد فساد اسدبیگی و زد و بند‌های وی و دوستانش با مدیران کشور و فساد‌های گسترده آنها، به زودی منتشر می‌شود تا مشخص شود چه افرادی از یک جوان ۳۳ ساله حمایت کردند و به وی سرویس دادند. با توجه به روند دادگاه و با در نظر گرفتن مصالح کشور در شرایط فعلی، در انتظار حکم دادگاه مانده تا پس از صدور حکم، اسناد فساد اسدبیگی منتشر شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار