۲۵ سال حبس برای کلاهبردار دهه هفتادی کیمیا خودرو
کد خبر: 1005247
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DVf
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۰
پرونده کیمیا‌خودرو با هزارو ۱۷۰ نفر شاکی و ۱۵ متهم به دلیل انجام عملیات واسپاری (لیزینگ) بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی و مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای در پنج جلسه دادگاه برگزار و سرانجام احکام متهمان آن‌ها صادر شد.
ابراهيم مشيريان
سرویس جامعه جوان آنلاین: متهمان کیمیا‌خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی به صورت علنی محاکمه شدند. این پرونده بالغ بر ۱۱۱ جلد بود و هشت نفر از متهمان همچنان متواری هستند و میزان کلاهبرداری مبلغ ۱۱ میلیارد و ۵۷۴ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۸۰۰ تومان است که از هزار و ۱۷۰ نفر کلاهبرداری شده‌بود. آقامیری، نماینده دادستان نیز در بخشی از اظهاراتش در این دادگاه با بیان اینکه این متهمان کلاهبردار هستند و بحث‌شان در این کلاهبرداری‌ها جلب اعتماد مردم است، گفته بود: «این‌ها پس از اینکه با افراد قرارداد می‌بستند، عنوان می‌کردند خودرو را تحویل می‌دهند و تبلیغات گسترده در روزنامه‌ها و فضای مجازی داشتند و این کار را به بهترین نحو انجام می‌دادند. در حالی که هیچ‌گونه قراردادی با پارس‌خودرو، ایران‌خودرو و کرمان‌خودرو نداشتند و همچنین هیچ‌گونه قراردادی با بانک مرکزی نداشتند، تمام عناوین به گونه‌ای در جهت فریب شاکیان بوده‌است. این‌ها مردم را این‌گونه فریب می‌دادند و با ایجاد شبکه باندی با سردستگی مهدی و دلنیا فتاحی‌نیا این کار را انجام دادند.»

نکته جالب این پرونده این است که تمامی متهمان متولد دهه ۶۰ و متهم ردیف اول متولد سال ۱۳۷۲ است. رأی شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرا ئم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به این شرح صادر شده‌است:

متهم ردیف اول (مهدی فتاحی نیا) به دلیل مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای به تحمل ۲۵ سال حبس و استرداد کلیه اموال منقول و غیرمنقول که کسب کرده و رد آن به شکات و جزای نقدی معادل مجموع اموال و انفصال دائم از خدمات دولتی.

متهم ردیف دوم (مرتضی فتاحی‌نیا) به‌دلیل مشارکت در کلاهبرداری شبکه به تحمل ۱۵ سال حبس و استرداد کلیه اموال منقول و غیر منقولی که کسب کرده و رد آن به شکات و جزای نقدی، معادل مجموع اموال و انفصال دائم از خدمات دولتی.

متهمه ردیف سوم (دلنیا فتاحی نیا) هم به‌دلیل مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای به تحمل ۲۰ سال حبس و استرداد کلیه اموال منقول و غیر منقولی که کسب کرده و رد آن به شکات و جزای نقدی معادل مجموع اموال و انفصال دائم از خدمات دولتی.

متهم ردیف چهار (عبدالنبی حسین‌پور) را در مورد اتهام معاونت در کلاهبرداری شبکه‌ای به تحمل ۱۰ سال حبس.

متهم ردیف پنج (علیرضا اشرف طاری) را در مورد اتهام معاونت در کلاهبرداری شبکه‌ای به تحمل ۱۰ سال حبس.

متهمه ردیف شش (نسرین الهیاری) را در مورد اتهام معاونت در کلاهبرداری شبکه‌ای به تحمل ۱۰ سال حبس.

متهمه ردیف هفت (اعظم کریمی) را به اتهام معاونت در کلاهبرداری شبکه‌ای به تحمل ۱۰ سال حبس.

متهمه ردیف هشت هم (سمیه عفت‌دوست) را در مورد اتهام معاونت در کلاهبرداری شبکه‌ای به تحمل ۱۰ سال حبس و متهمان ردیف نهم تا چهاردهم به صورت غیابی محکوم شدند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار