کتابخانه آستانقدس رضوی ارئه خدمات حضوری
کد خبر: 1005062
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DSg
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
پس از ۳ ماه تعطیلی کرونایی بازگشایی شد؛
معاون کتابخانه‌های آستان قدس رضوی گفت: کتابخانه‌های آستان قدس رضوی در مشهد و شهرستان‌ها، پس از 3 ماه ارائۀ خدمات مجازی، بدلیل شیوع کرونا به عنوان نخستین کتابخانه‌های سطح کشور، خدمات حضوری به مراجعان را آغاز کردند.

معاون کتابخانه‌های آستان قدس رضوی در این باره بیان کرد: پس از ارائۀ سه ماه خدمات مجازی در ایام تعطیلات کرونایی، کتابخانه‌های رضوی در سطح شهر مشهد و کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی در شهرستان‌ها به‌غیراز شهرهایی که استانداری همۀ اداراتِ آن را تعطیل کرده باشد، در بخش عضویت و امانت به ارائه خدمات حضوری پرداخت.

حسین خسروی ساعت ارائه خدمات در این کتابخانه‌ها را تا اطلاع ثانوی از ساعت 7:30 تا 13 اعلام کرد.

وی افزود: سایر بخش‌ها و تالارهای کتابخانه از جمله تالار محققان، با رعایت تدابیر لازم همچون اعمال طرح زوج و فرد براساس شماره‌های عضویت، رعایت نکات بهداشتی، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و نیز رعایت پروتکل بهداشتی ارائه‌شده در اولویت بازگشایی هستند.

وی بابیان شرایط حضور مراجعان در کتابخانه‌ها پرداخت و گفت: مراجعان با رعایت کامل مسائل بهداشتی می‌توانند از خدمات حضوری این کتابخانه‌ها بهره‌مند شوند و اعضای کتابخانه‌ها جهت استفاده از خدمات و حضور در کتابخانه از دستکش و ماسک استفاده کنند و و از آوردن وسایل غیرضروری مانند کتاب شخصی، تبلت، لپ‌تاپ، کیف، کوله‌پشتی و... خودداری کنند.

معاون کتابخانه‌های آستان قدس رضوی در سالمندان و افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند را توصیه به پرهیز از حضور در کتابخانه‌ها کرد و افزود: این افراد تا حد امکان به روال چند ماه گذشته، از خدمات کتابخانۀ دیجیتال استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در این مدت از پذیرش میهمان و افراد غیرعضو معذوریم و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق درگاه کتابخانۀ دیجیتال سازمان از خدمات کتابخانه‌ای بهره‌مند شوند تصریح کرد: کارگاه‌های آموزشی، نشست‌ها و فعالیت‌های عمومی تا حد امکان تا اطلاع ثانوی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

خسروی تأکید کرد: جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و حفظ سلامتی اعضا، همۀ منابع برگشتی حداقل به مدت یک هفته قرنطینه شده و از امانت مجدد آن‌ها جلوگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: بدیهی است هر زمانی که شرایط کشور از نظر ریشه‌کنی ویروس کرونا به شرایط ایمن برسد و مجوز ارائه سایر خدمات از جانب مسئولین بهداشت و سلامت کشور صادر شود، خدمات مختلف مشابه روال گذاشته در کتابخانه‌ها صورت می‌پذیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار