جدیدترین آمار جهانی کرونا پنج شنبه ۸ خرداد ۹۹ +جدول
کد خبر: 1004841
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DP7
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۵ میلیون و ۷۹۲ هزار فر به بیماری کرونا بتلا شده‌اند؛ در این گزارش جدیدترین آمار جهانی کرونا در روز پنج شنبه ۸ خرداد ۹۹ را می خوانید.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا این لحظه ۵ میلیون و ۷۹۲ هزار و ۲۵۳ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳۵۷ هزار و ۴۶۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲ میلیون و ۴۹۸ هزار و ۷۳۰ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۰ هزار و ۵۴۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع یک میلیون و ۷۴۵ هزار و ۸۰۳ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۰۲ هزار و ۱۰۷ آمریکایی مبتلا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور برزیل که بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۲۰ هزار و ۱۵۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۱۴ هزار و ۶۶۱ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۲۵ هزار و ۶۹۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور روسیه به‌عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۸ هزار و ۳۳۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۷۰ هزار و ۶۸۰ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۳ هزار و ۹۶۸ روسی جان خود را از دست داده‌اند.

کشور‌های اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، فرانسه و آلمان نیز به ترتیب با ۲۸۳ هزار و ۸۴۹، ۲۶۷ هزار و ۲۴۰، ۲۳۱ هزار و ۱۳۹، ۱۸۲ هزار و ۹۱۳ و ۱۸۱ هزار و ۸۹۵ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های ترکیه و هند نیز به ترتیب با ۱۵۹ هزار و ۷۹۷، ۱۵۸ هزار و ۳۳۳ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، اسپانیا و آلمان به‌ترتیب با ۱۹۰ هزار و ۱۳۰، ۱۹۶ هزار و ۹۵۸ و ۱۶۲ هزار و ۸۰۰ هزار بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.
 
جدیدترین آمار جهانی کرونا پنج شنبه ۸ خرداد ۹۹ +جدول
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار