سلامت روانی پسر خطاکار بررسی می‌شود
کد خبر: 1004810
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DOc
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
پسر جوانی که به اتهام قتل پدرسالخورده‌اش در بازداشت به سر می‌برد پس از بررسی سلامت روانی‌اش از سوی کارشناسان پزشکی قانونی در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می‌شود.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  ۸‌مهر‌سال‌۹۸ مأموران کلانتری ۱۳۱ شهرری از درگیری خونین در یک منزل مسکونی باخبر و راهی محل شدند. مأموران در راه پله با جسد خونین مرد سالخورده‌ای به نام ناصر روبه‌رو شدند که با ضربات متعدد چاقو کشته شده به کام مرگ رفته بود. در بررسی‌های بعد مشخص شد که عامل قتل پسر ۳۱‌ساله‌اش نادر است.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی، دختر مقتول به مأموران گفت: برادرم در اتاقش استراحت می‌کرد و با صدای بلند آهنگ‌گوش می‌داد. پدرم به او اعتراض کرد به همین دلیل نادر عصبانی شد سپس با چاقو به پدرم حمله کرد. پدرم قصد فرار داشت، اما نادر او را دنبال کرد. من هم پشت سر آن‌ها دویدم و حتی از همسایه‌ها کمک خواستم، اما بی‌فایده بود. نادر در راه پله‌ها با ضربات متعدد چاقو پدرم را کشت و بعد از خانه فرار کرد. بعد از این توضیحات نادر تحت تعقیب قرار گرفت و ساعتی بعد از حادثه دستگیر شد. پسر جوان که در تحقیقات مشخص شد، وی سابقه مواد و سرقت نیز دارد به پلیس‌آگاهی منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او با اقرار به جرمش، اما ادعای عجیبی را مطرح کرد و به مأموران گفت: پدرم مدتی قبل ناپدری و نامادری‌ام را کشته بود به همین خاطر به فکر انتقام بودم تا اینکه روز حادثه وقتی با هم درگیر شدیم او مرا تهدید به مرگ کرد و قصد داشت روی صورتم اسید بپاشد. این شد که به آشپزخانه رفتم و کارد میوه‌خوری را برداشتم. سپس با مشت به سر پدرم کوبیدم و با چاقو به او حمله کردم. خانه ما در طبقه پنجم بود. پدرم وقتی چاقو را دید فرار کرد. بلافاصله دنبالش دویدم تا اینکه او را در راه پله‌های طبقه دوم ساختمان به قتل رساندم.

با اقرار‌های پسر جوان، مأموران برای تأیید این ادعا خانواده وی را مورد تحقیق قرار دادند. خواهر نادر در توضیح به مأموران گفت: برادرم مبتلا به بیماری اعصاب و روان است حتی چند بار در بیمارستان روانی امین‌آباد بستری شد تا اینکه آخرین بار بعد از اینکه حالش بهتر شد او را از بیمارستان ترخیص کردیم.

دختر جوان درباره ادعای برادرش گفت: برادرم مدتی بود حرف‌های عجیبی می‌زد. او می‌گفت پدر و مادرم او را بزرگ نکرده‌اند و زن و مردی دیگری او را بزرگ کرده‌اند. او همچنین مدعی بود پدرم چند ماه قبل نامادری و ناپدری او را کشته است! به همین خاطر قصد انتقام دارد. این گذشت تا اینکه روز حادثه اعتراض پدرم بهانه‌ای شد تا او پدرم را مقابل چشمانم به قتل برساند.

با ثبت توضیحات دختر مقتول پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و با تعیین شعبه در اختیار هیئت قضایی شعبه‌دهم دادگاه قرار گرفت. هیئت قضایی بعد از مرور پرونده دستور دادند متهم به پزشکی قانونی فرستاده شود. به این ترتیب پسر جوان بعد از اظهار نظر کارشناسان پزشکی قانونی درباره سلامت روانی وی به زودی محاکمه خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار