ادعای رشوه ۶۵ میلیاردی برای پس گرفتن یک طرح تحقیق و تفحص!
کد خبر: 1004629
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DLh
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۰
میرسلیم خبر داد
نماینده منتخب مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم گفت: متأسفانه روش‌های ناپسندی در جمهوری اسلامی رایج شده که از این طریق آرای نمایندگان در مجلس خریداری می‌شود. شوربختانه این خرید رأی هم در پای صندوق رأی و هم در مجلس اتفاق می‌افتد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: سید مصطفی میر سلیم در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد در خصوص خرید رأی در مجلس گفت: اگر اهالی خانه ملت موفق شوند در خود مجلس به لحاظ نمایندگی و رفتار شخصی شفافیت کامل را از خود ابراز کنند این می‌تواند سرمشق بسیار خوبی برای تمامی مسئولان اجرایی کشور باشد. وی افزود: کار خرید آرای نمایندگان خیلی صریح در مجلس انجام می‌گیرد و برخی نمایندگان رأی خود را حراج می‌کنند. برخی اشخاص نظر نمایندگان را با جذابیت‌های مالی جلب می‌کنند تا آرای آن‌ها را به سمت خود متمایل کنند. وی گفت: این رفتار‌ها برای مردم سالاری خیلی خطرناک است و به یک معنا آینده مردم سالاری را تهدید می‌کند. روش‌های جلب آرای نمایندگان باید به‌طور کامل و شفاف مشخص شود.

میر‌سلیم بیان داشت: برخی از دولتمردان بوده‌اند برای جلب آرای نمایندگان و همچنین پس گرفتن سؤال، طرح تحقیق و تفحص و استیضاح جذابیت‌های مالی از خود نشان می‌دادند تا آرای نمایندگان را بخرند و این کار را می‌کردند. وی ادامه داد: برای پس گرفتن یک طرح تحقیق و تفحص ۶۵‌میلیارد تومان فقط به یک رئیس کمیسیون در مجلس پرداخت شده‌است. اگر شفافیت باشد جلوی بسیاری از انحرافات گرفته می‌شود. وی افزود: متأسفانه بده و بستان‌های زیادی از نظر مالی برای جلب‌آرای نمایندگان در مجلس اتفاق افتاده که جای بسی تأسف دارد. تاکنون تعداد زیادی طرح‌های تحقیق و تفحص در مجلس به‌واسطه همین بده‌و بستان‌ها متوقف شده است. وی یادآورشد: مجلس یازدهم با تمام قدرت در راستای شفاف‌سازی امور گام‌های بلند و اساسی برخواهد داشت تا اینگونه کار‌های غیر‌شفاف و ناپسند در کشور انجام نشود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار