سرقت خودرو به بهانه تست
کد خبر: 1004393
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DHt
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۲
مرد فریبکار با پرسه در سایت دیوار فروشندگان خودرو را شناسایی کرده و هنگام بازدید به بهانه تست کردن، آن را سرقت می‌کرد، سرانجام بازداشت شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: ۱۴‌اردیبهشت‌ماه امسال مردی به مأموران پلیس تهران خبر داد که مردی قصد سرقت خودروی بی‌ام‌و او را داشته است. لحظاتی بعد از آن بود که مأموران کلانتری ۱۰۴‌عباس‌آباد در محل حاضر شدند و متهم را که مردی ۳۷‌ساله بود، بازداشت کردند. شاکی در توضیح شکایت خود گفت: برای فروش خودروام در سایت دیوار آگهی دادم. ساعتی بعد این مرد تماس گرفت و درباره شرایط فروش خودرو سؤال کرد. بعد از آن بود که گفت قصد خرید دارد که برای بازدید خودرو قرار ملاقات گذاشتیم. وقتی سر قرار حاضر شد متوجه شدم که که ظاهری موجه دارد. بعد از توافق بر سر قیمت از من اجازه خواست که خودرو را تست کند، اما من به او مظنون شدم و در حالی که قصد سرقت خودروام را داشت او را گرفتار کردم و به پلیس خبر دادم.

بعد از مطرح شدن شکایت پرونده به دستور قاضی به پایگاه سوم پلیس‌آگاهی تهران فرستاده شد. در حالی که بررسی‌ها در جریان بود مشخص شد که شکایت‌های مشابهی به پلیس گزارش شده است. یکی از شاکیان به پلیس گفته بود: من یک خودروی کاپرا برای فروش به سایت دیوار آگهی دادم که مردی تماس گرفت و درخواست خرید کرد. هنگام بازدید او که مردی موجه بود خودرو را به بهانه تست کردن سرقت کرد. از آنجا که مشخصات سارق با دزد بازداشت شده مطابقت داشت مشخص شد که همه سرقت‌ها از سوی همین سارق رقم خورده‌است.

بررسی سوابق سعید ۳۷‌ساله از سوی کارآگاهان پلیس نشان داد که او از مجرمان سابقه‌دار است که قبلاً سه‌بار به اتهام جرائم مختلف بازداشت شده و به زندان افتاده بود. در تحقیقات بعدی پلیس مشخص شد که سعید به همین شیوه از افراد دیگری هم سرقت کرده است. بعد از به دست آمدن این اطلاعات بود که سعید به جرائم خود اعتراف کرد. او به هفت‌سرقت مشابه خودرو‌های بی‌ام‌و، کاپرا، پرشیا، پژو‌۲۰۷ و چند موتورسیکلت اعتراف کرد. متهم گفت: من با پرسه در سایت دیوار فروشندگان خودرو یا موتورسیکلت را شناسایی می‌کردم و با ادعای خرید با آن‌ها قرار ملاقات می‌گذاشتم. سر قرار با ظاهری موجه ظاهر می‌شدم و با مهارتی که داشتم آن‌ها را فریب دادن و به بهانه تست کردن خودرو آن را سرقت می‌کردم. بعد لوازم باارزش خودرو‌ها را سرقت و خودرو را در محل خلوتی رها می‌کردم.

متهم در توضیح بیشتر سرقت‌ها گفت: بعد از سرقت خودروی کاپرا به رودبار رفتم. خودرو را در آن شهر رها کردم و راهی قزوین شدم. در آن شهر با بررسی سایت دیوار به همین شیوه یک خودروی پژو ۲۰۷ را به همراه تمامی اوراقش سرقت کردم. سپس خودرو را در سایت دیوار آگهی دادم. ساعتی بعد مردی از قم تماس گرفت و درخواست خرید کرد. بعد از توافق بر سر قیمت قرار شد برای تحویل خودرو به قم بروم. با مهارتی که داشتم اعتماد آن مرد را جلب کرده و به خانه‌اش رفتم و خودرو را به همراه اوراقش به او دادم. بعد از گرفتن ۶۰‌میلیون تومان از آن مرد با او قرار محضر گذاشتم، اما پس از گرفتن پول فرار کردم. با پولی که از آن مرد گرفته‌بودم، برای خودم خانه‌ای در بومهن اجاره کردم و به دنبال سوژه‌ای تازه بودم که بازداشت شدم.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، رئیس پایگاه‌سوم پلیس آگاهی گفت: با کامل شدن تحقیقات پرونده متهم به دستور قاضی روانه زندان شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار