انقلاب اسلامی مراحل تولد و تثبیت را پشت سرگذاشته است
کد خبر: 1004110
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DDK
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
تولیت آستان قدس در مراسم معارفه انتصابات جدید آستان قدس رضوی عنوان کرد:
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مراحل تولد و تثبیت رابه سلامت و سربلندی پشت سرگذاشته است ، گفت: ما حتما باید در حوزه فرهنگ و معرفت‌افزایی زائران کار و سرمایه‌گذاری کنیم

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی در مراسم معارفه انتصابات جدید آستان قدس رضوی که با حضور جمعی از مدیران بخش‌های مختلف آستان قدس رضوی در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه ساختار جدید آستان قدس پس از جلسات، مطالعات و بررسی‌های فراوان و تلاش‌های شبانه روزی نهایی شده است، اظهار کرد: برای تهیه این ساختار از نظرات کارشناسان مختلف در کمیته‌های ویژه استفاده و زحمات بسیاری برای تدوین آن کشیده شده است.

وی افزود: چنین ادعایی نداریم که خروجی کار بدون عیب و نقص است، زیرا کار بشری عیب و نقص دارد، اما این ادعا را داریم که از تمام ظرفیت و توان خود برای تدوین ساختاری خوب با حداقل ایراد استفاده و از نظرات مختلف کارشناسی بدون تعجیل در کار استفاده کرده‌ایم.

مروی با بیان اینکه اکنون ساختار آستان قدس نهایی شده و زمان کار و تلاش جهادی فرا رسیده است، ابراز کرد: نسبت به آستان قدس دو نگاه می‌توان داشت، یک نگاه مستقل و منفک دیدن این آستان مقدس از نظام، انقلاب و کشور است و اینکه ما آستان قدس هستیم، یکسری موقوفات داریم و تنها باید به امور حرم مطهر رسیدگی کنیم؛ اما بر اساس نگاه دوم آستان قدس رضوی نه تنها جزو انقلاب بوده بلکه خاستگاه انقلاب نیز هست؛ ما معتقدیم انقلاب اسلامی از این بارگاه مقدس برخاسته است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به منویات رهبری معظم انقلاب درخصوص ایجاد تمدن نوین اسلامی، ابراز کرد: انقلاب اسلامی مراحل تولد و سپس تثبیت را سپری و طی چهل سال گذشته، سختی‌ها، تلخی‌ها و گردنه‌های پرپیچ و خم فراوانی را به سلامت و سربلندی پشت سرگذاشته است، تا امروز رهبری معظم تمدن نوین اسلامی را مطرح کردند، باید بدانیم آستان قدس و بخش‌های مختلف آن در تحقق این تمدن نوین چه نقش، مسئولیت و وظیفه‌ای خواهند داشت و در جهت آن حرکت کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه خدمت به زائران تنها در محدوده خدمات رفاهی تعریف نمی‌شود، گفت: ما حتما باید در حوزه فرهنگ و معرفت‌افزایی زائران کار و سرمایه‌گذاری کنیم.

مروی با تأکید بر اینکه حرم مطهر به مدیریت جهادی نیاز دارد و این عملی است، ابراز کرد: در این ایام که حرم مطهر تعطیل بود، کارهای بسیار خوبی انجام شد و تا حدودی کار جهادی عینیت یافت، در این ایام تقریبا به صورت شبانه روزی در حرم مطهر کار و تلاش انجام شده و اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

مروی ابراز کرد: ایجاد منابع پایدار، تحقق اقتصاد مقاومتی و جهش تولید باید در بخش اقتصادی آستان قدس رضوی مورد توجه باشد، ما باید خود را مخاطب فرمایشات رهبر معظم انقلاب بدانیم، هر برنامه اقتصادی باید منطبق بر اقتصاد مقاومتی و جهش تولید باشد. دستگاه‌های وابسته به رهبر انقلاب باید در عملیاتی کردن تدابیر ایشان برای دیگران الگو باشند.

تولیت آستان قدس رضوی رسیدگی به زائران محروم را در حوزه فعالیت‌های بنیاد کرامت رضوی معرفی و تصریح کرد: نباید در ایران کسی باشد که بخاطر فقر نتواند حداقل یکبار در عمرش به حرم مطهر مشرف شود؛ بنیاد کرامت رضوی بر روی این موضوع برنامه‌ریزی کند، رسیدگی به محرومان مجاور که در حکم رهبر معظم انقلاب آمده و همچنین توجه به محرومان مناطقی که آستان قدس رضوی در آن‌جا موقوفات دارد، باید مدنظر قرار گیرد.

مروی با تأکید بر ضرورت صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ در مجموعه آستان قدس رضوی ابراز کرد: موضوع بررسی راهکارهای دستیابی به صرفه‌جویی در سازمان و میانه‌روی در هزینه کردها باید مورد توجه جدی مدیران باشد.

وی با اشاره سفارش موکد رهبر معظم انقلاب مبنی بر بهره‌گیری از کارشناسان متدین و انقلابی در بخش‌های گوناگون آستان قدس رضوی تاکید کرد: در انتصابات جدید، تلاش شده تا از ظرفیت نیروهای داخلی آستان قدس، بیشتر استفاده شود و شاخصه تدین، تخصص و انقلابی در همه این انتصابات مورد توجه باشد، همچنان که هیچکس در آستان قدس با سفارش منصوب نشده و نخواهد شد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی