یک قطعه زمین پروانه دار از سوی شهرداری به ستاد دیه اصفهان ارائه شد
کد خبر: 1004055
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DCR
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
شهردار اصفهان :
دکتر قدرت اله نوروزی گفت: یک قطعه زمین پروانه دار از سوی شهرداری با حفظ مالکیت، به ستاد دیه اصفهان اختصاص داده شده و محلی نیز در اختیار انجمن حمایت از زندانیان و خانواده های آنها قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،در برنامه تلویزیونی "یک شهر ضیافت" ماه مبارک رمضان ویژه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، با اشاره به اقدامات شهرداری در خصوص کمک به آزادی زندانیان اظهار کرد: شهرداری اصفهان بر اساس مسئولیت اجتماعی خود ارتباط بسیار خوبی با زندان دارد و کمک های خوبی انجام داده تا رفاهیات مطلوبی به زندانیان برسد و در شرایطی که زندانیان آزادی خود را از دست داده اند امکانات دیگر را از دست ندهد. 

وی ادامه داد: در بازدید از زندان متوجه شدیم، سالنی در حال احداث است تا خانواده زندانیان برای ملاقات از آن استفاده کنند که شهرداری برای تکمیل این سالن 100 میلیون تومان هزینه اختصاص داد و حمایت کرد.

زندان اصفهان به ایستگاه آتش نشانی مجهز شد 

شهردار اصفهان تصریح کرد: همچنین به این نتیجه رسیدیم که زندان اصفهان نیاز به ایستگاه آتش نشانی دارد که در این جهت هم اقدام کردیم. همچنین چند دستگاه اتوبوس از سوی شهرداری برای حمل زندانیان در اختیار اداره کل زندان ها قرار گرفت.  

نوروزی بیان کرد: یک قطعه زمین پروانه دار از سوی شهرداری با حفظ مالکیت به ستاد دیه اصفهان داده شد که تقریبا یک میلیارد تومان در این خصوص هزینه شد و امروز این مکان فرصت بسیار خوبی برای استفاده سازمان زندان ها است. 

وی افزود: امسال لایحه ای را به شورای شهر تقدیم کردیم تا بر اساس قول سال گذشته، محل مناسبی را در اختیار انجمن حمایت از زندانیان قرار دهیم چراکه این انجمن نقش بسیار موثری در حمایت از زندانیان و خانواده های آنها ایفا می کند.  

پرداخت 350 میلیون تومان کمک نقدی برای آزادی زندانیان

شهردار اصفهان بیان کرد: امسال هم برای کمک به افرادی که برای تعهدات مالی و بدهی در زندان به سر می برند و از زندانیان جرائم غیرعمد هستند، مبلغ 350 میلیون تومان کمک در قالب لایحه ای به شورای شهر تقدیم شد و مورد تصویب قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این ها مبالغ قابل توجهی در مقابل بدهی هایی که زندانیان دارند، نیست اما گامی در مسیر کمک کردن به آنها است، گفت: ما طی 12 ماه 36 هزار زندانی را در 15 منطقه شهر به کار می گیریم و از خدمات آنها استفاده می کنیم. در ایام عید برای رنگ آمیزی نرده ها، جداول و ... از توان زندانیان استفاده می کنیم که عملکرد آنها بسیار خوب است و با وجود اینکه آزادانه کار می کنند هیچ مشکلی پیش نمی آید که این امر کمک به اشتغال و مهارت آموزی زندانیان است.  

شهردار اصفهان تصریح کرد: همچنین از معاونت خدمات شهری شهرداری می خواهم در برنامه ها و پروژه هایی که نیاز به نیروهای موقت داریم از توان زندانیان استفاده کنند.

نوروزی با تاکید بر اینکه تلاش داریم با این اقدامات آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم، افزود: زندانی و خانواده زندانی شرایط متفاوتی دارد و ممکن است هر فردی به دلیلی گرفتار شود اما این ما هستیم که باید مهربانی کنیم و مهربانی را محدود به اطراف خود نکنیم.

وی اظهار کرد: اگر مهربانی را بین همه تقسیم کنیم و به فکر دیگران باشیم نباید برخی افراد به خاطر مبالغ جزئی در زندان گرفتار و خانواده ها در بیرون از زندان در معرض متلاشی شدن باشند. 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار