موضوع غرق شدن اتباع افغانستانی صحت ندارد
کد خبر: 1003840
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D8y
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰
جانشین فرمانده ناجا:
جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: به هیچ عنوان نمی‌شود فتنه غرق شدن اتباع افغانستانی را به مرزبانان ناجا نسبت داد و این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد.
سرويس جامعه جوان آنلاين:  سردار قاسم رضایی با بیان اینکه موقعیت جغرافیایی استان یزد خاص و مسیر تردد شمال و مناطق غرب به جنوب و شرق کشور است خاطرنشان کرد: بخشی از مناطق این استان کویری است که در گذشته جولانگاه قاچاقچیان مواد مخدر بوده، اما نیروی انتظامی با ایجاد ساز و کار‌های مناسب در دو دهه اخیر اقدامات بسیار موثری را انجام داده است.

وی ضمن اشاره به مجاهدت‌های شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در شرق کشور اضافه کرد: با فعال شدن قرارگاه‌های عملیاتی ناجا در کویر، دیگر شاهد اقدامات خاصی از سوی اشرار در این منطقه نبوده ایم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ضمن اشاره به فعال شدن پایگاه‌های «پهپادی» در استان سمنان گفت: مرکز پهپادی در آن استان، مسئولیت رصد کویر را بر عهده دارد و ساز و کار پلیس در منطقه کویر، تقویت اشراف اطلاعاتی و رده‌های عملیاتی پلیس است.

سردار رضایی تصریح کرد: اقدامات موثری که ایران اسلامی در بحث مبارزه با مواد مخدر در این چند سال انجام داده در جهان بی سابقه بوده و به همین جهت است که رئیس مبارزه با جرم جهانی سازمان ملل در سال ۸۵ از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور خط مقدم مبارزه با قاچاق مواد مخدر در دنیا یاد کرد.

جانشین فرمانده ناجا در پاسخ به سوالی در خصوص ماجرای غرق شدن اتباع افغانستانی در نقطه صفر مرزی گفت: جمهوری اسلامی یکی از مقتدرترین کشور‌های منطقه و پرچمدار مقابله با استکبار جهانی است و تمام معادلات و منافع نامشروع استکبار جهانی به ویژه دولت و ارتش تروریستی آمریکا را به هم زده است.

سردار رضایی با بیان اینکه استکبار جهانی هر روز به دنبال ایجاد توطئه و فتنه جدیدی برای ایران است ادامه داد: یکی از فتنه‌هایی که آن‌ها درست کرده و به مردم شریف و مسلمان افغانستان القاء کرده اند این موضوع بوده است.

جانشین فرمانده ناجا گفت: زمانی که موضوع غرق شدن تعدادی از اتباع مطرح شد بلافاصله با فرمانده مرزبانی تایباد تماس گرفتم و با بررسی‌های به عمل آمده، مشخص شد چنین موضوعی وجود نداشته و اصلا چنین روحیه‌ای در مرزبان‌های ایران وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی ۴۰ سال است که میزبان بیش از ۳ میلیون نفر از مردم شریف و مسلمان افعانستان است خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان این موضوع قابل باور نیست و نمی‌شود این فتنه را به مرزبانان ناجا نسبت داد و این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد.

رضایی گفت: دولت و ملت مسلمان افغانستان که ۴۰ سال درگیر فشار جنگ‌های داخلی است و تنها حامی آن‌ها ایران است باورشان نیست که این موضوع مربوط به مرزبانان جمهوری اسلامی باشد و قطعا به زودی این فتنه به دست ملت افغانستان برملا خواهد شد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه هماهنگی و همکاری بسیار خوبی بین مرزبانان جمهوری اسلامی ایران و افغانستان وجود داشته است تصریح کرد: در ۶ سال گذشته حداقل ۵ نشست با مسئولان این کشور در سطح ملی و ۳ نشست در شهر‌های مرزی و همچنین تهران و کابل داشته ایم.

وی ادامه داد: وقتی که چنین همکاری و تعاملات نزدیک و بسیار خوبی در بین ۲ کشور وجود دارد مطرح کردن این فتنه توسط رسانه‌های معاند و بیگانه، تعجب آور بود و مردم افغانستان این کار‌های غیراخلاقی رسانه‌های معاند را جواب خواهند داد.

سردار رضایی در پایان خاطرنشان کرد: ما امروز با ۱۵ کشور همسایه از جمله افغانستان ارتباط بسیار تنگاتنگ داریم و منافع و امنیت افغانستان و آرامش مردم این کشور، آرامش و امنیت ما است.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار