کاهش ۱۰۰ هزار موردی پرونده‌های ورودی به دادگستری استان تهران
کد خبر: 1003700
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D6i
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
رئیس کل دادگستری استان تهران خبر داد
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: از ۴۰۰ هزار کاهش موجودی پرونده‌ها در سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار مورد آن مربوط به دادگستری استان تهران است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمدجواد حشمتی مهذب با بیان اینکه برنامه تحول دستگاه قضایی باید با اهتمام ویژه‌ای پیگیری شود، گفت: برای تحقق این برنامه که کار بسیار بزرگ و مهمی است، روابط عمومی‌ها نقش مهم و برجسته‌ای دارند. انتقال و تبادل سریع و صحیح اطلاعات در این میان نقشی تعیین‌کننده دارد.

وی در ادامه با اشاره به مؤلفه‌های برنامه تحول دستگاه قضایی گفت: از مهم‌ترین مؤلفه‌های برنامه تحول قضایی، رسیدگی سریع‌تر به پرونده‌ها در شرایط عادلانه، بی‌طرفانه و مستقلانه است. این مهم باید عملیاتی شود و برای اجرایی‌کردن آن باید دادگستری استان تهران سهم داشته باشد.

رئیس کل دادگستری تهران گفت: پرونده‌هایی که چند سال زمان برده و دچار اطاله دادرسی شده‌است، باید مرتفع شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته آثار و علائم خوبی درباره رفع اطاله دادرسی‌ها داشته‌ایم، افزود: خوشبختانه در استان تهران سرمایه‌های خوبی هم به لحاظ کیفیت و هم کمیت وجود دارد و باید با استفاده از این ظرفیت برای اجرای صحیح، به موقع و به هنگام تحول قضایی تلاش کرد.

رئیس کل دادگستری تهران در ادامه با بیان اینکه از ۴۰۰ هزار کاهش موجودی پرونده‌ها در سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار مورد آن مربوط به دادگستری استان تهران است، اظهار داشت: باید این مهم را با سرعت بیشتری به سمت جلو حرکت دهیم و در این راه توفیقات بیشتری کسب کنیم.

وی بیان داشت: یکی از موضوعاتی که باعث می‌شود در این زمینه با سرعت عمل بیشتری حرکت کنیم، تقویت انگیزه‌ها است. در عین حال باید در بحث پیشگیری از وقوع جرم تلاش بیشتری داشته باشیم، در غیر این صورت با انباشت پرونده‌ها مواجه خواهیم شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به برقراری دیدار‌های مردمی با استفاده از فناوری‌های نوین و ویدئو کنفرانس بهره‌گیری از چنین ظرفیت‌هایی در دادرسی الکترونیک را موجب کاهش اطاله دادرسی دانست.

وی ادامه داد: استفاده از دانش حقوقی همکاران قضایی و انتقال به جامعه برای افزایش دانش و آگاهی حقوقی مردم و تولید محتوا‌های مورد نیاز جامعه توسط حوزه رسانه و ارتباطات صورت گیرد.

حشمتی مهذب تصریح کرد: استان تهران با توجه به گستردگی که دارد ظرفیت‌های بهره‌برداری نشده در زمینه‌های گوناگونی وجود دارد که می‌توان با شناسایی و استفاده از این ظرفیت‌ها برای خدمت به مردم استفاده کرد.

در این بازدید همچنین از نشریه الکترونیکی «خط تحول» توسط رئیس کل دادگستری استان تهران رونمایی شد. خط تحول عنوان خبرنامه دادگستری است و قرار است فعالیت‌های دستگاه قضایی در استان تهران را در مسیر اجرای برنامه‌های تحولی قوه قضائیه منعکس کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار