«آبشار اندیشه»؛ راهنمای نوجوانان برای تفکر دربارۀ جهان خلقت
کد خبر: 1003640
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D5k
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
کتاب «آبشار اندیشه» نوشتۀ علی شعیبی توسط مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت برای نوجوانان منتشر شد. این کتاب در مجموع ۲۳۰ موضوع و سؤال، نوجوانان را به تفکر درباره مسائل مختلف پیرامون خود و جهان خلقت راهنمایی می‌نماید.
سرويس فرهنگ وهنر جوان آنلاين: یکی از مؤثرترین کار‌ها برای موفقیت انسان‌ها در زندگی، آگاهی از شیوة تفکر و به کار بردن آن در زندگی است؛ یعنی ما باید بدانیم به چه فکر کنیم و چگونه فکر کنیم. کسی که درست فکر کردن را یاد گرفت و دانست که به چه چیز‌هایی باید فکر کند، بهتر زندگی می‌کند و راحت‌تر با موجودات اطراف خود ارتباط برقرار می‌نماید و سره را از ناسره به لطف الهی، تشخیص می‌دهد.

علی شعیبی در کتاب «آبشار اندیشه»، تلاش کرده است تا در ۴۶ قسمت و در هر قسمت با ۵ موضوع و طرح سؤال، که در مجموع ۲۳۰ موضوع و سؤال می‌شود، نوجوانان را به تفکر درباره مسائل مختلف پیرامون خود و جهان خلقت راهنمایی نماید و به‌این‌طریق نحوه فکر کردن و چگونه فکر کردن را به آن‌ها بیاموزد. ورزیده کردن و عادت دادن نوجوانان به فکر کردن، آنان را از بسیاری ساده‌اندیشی‌های بی‌خود و فتنه‌گری‌های دیگران در امنیت قرار می‌دهد مخصوصاً در دنیایی که فضای مجازی واقعیت‌ها را به گونه‌ای دیگر رقم می‌زند.

به طور مثال در یک موضوع و سؤال طرح شده در قسمت ۴۴ می‌خوانیم:

«علم برای انسان‌ها مفید است. یک دانشمند می‌تواند به وسیله علم دارو‌های مهمی مثل پنی‎‌سیلین بسازد و جان میلیون‌ها انسان را نجات بدهد. یک دانشمند هم می‌تواند با علم خود بمب هسته‌ای درست کند و میلیون‌ها انسان را بکشد.
چطور می‌شود یک علم هم مفید باشد و هم مضّر؟»
در پایان هر قسمت، در پاورقی عنوانی با «بزرگ‌تر‌ها بدانند» آمده است که برای والدین و مربیان، هدف هر موضوع را توضیح داده است.

این کتاب توسط تصویرگر شناخته شده، استاد محمد‌حسین صلواتیان به‌صورت زیبا و جذاب و برانگیزاننده تفکر و اندیشه، طراحی گردیده که به اثرگذاری کتاب افزوده است.

این کتاب در قطع رقعی و در ۷۲ صفحه چهاررنگ، با قیمت ۲۰ هزار تومان توسط مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت منتشر و در دسترس نوجوانان در سراسر کشور قرار گرفته است.

جهت سفارش این کتاب با شماره‌های ۶۶۴۱۱۱۵۱-۰۹۳۵۲۳۰۰۵۶۴ تماس بگیرید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار