واگذاری نحوه برگزاری امتحانات به شورای مدارس
کد خبر: 1003517
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D3l
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۵
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گفت: شورای هر مدرسه درباره زمان حضور دانش‌آموزان در مدارس، ارزیابی محتوای آموزشی و همچنین چگونگی برگزاری امتحانات تصمیم‌گیری می‌کند. مدارس باید حداقل یک هفته دایر شوند و ارزیابی‌های لازم صورت گیرد تا بتوان درباره تعطیلی مدارس ابتدایی نظر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: رضوان حکیم‌زاده اظهار داشت: قرار است شورای هر مدرسه با حضور نمایندگان اولیا و مدیران درباره نحوه حضور و چگونگی برگزاری امتحانات و زمان پایان سال تحصیلی تصمیم‌گیری کند.

وی افزود: شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانش‌آموزان سبب شد تا آموزش و پرورش بستر‌های مختلفی مانند صدا و سیما، شبکه شاد و بسته‌های آموزشی برای استمرار آموزش دانش‌آموزان به‌کار گیرد. معتقد هستیم که این شرایط نباید یادگیری دانش‌آموزان را خدشه‌دار کند و باید این اطمینان حاصل شود که یادگیری برای دانش‌آموزان اثربخش بوده‌است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش افزود: همچنین عده‌ای از دانش‌آموزان از امکانات لازم برای استفاده از آموزش از راه دور برخوردار نبودند؛ بنابراین با بازگشایی مدارس آن‌ها نیز می‌توانند مشکلات آموزشی خود را رفع کنند.

حکیم‌زاده خاطر نشان کرد: در دستورالعمل بازگشایی مدارس که هفته گذشته به مدارس ابلاغ شد، تأکید شده‌است که آموزش پایه اول اهمیت بسیاری دارد؛ چراکه آن‌ها باید حروف و خواندن را به خوبی بیاموزند و اگر در این زمینه ضعف داشتند، تلاش معلمان باید در زمان بازگشایی بیشتر از پیش شود. وی عنوان کرد: همچنین قرار است که فرمی به معلمان داده شود تا بر اساس آن هر آموزگاری ارزیابی دقیقی از یادگیری دانش‌آموزان ارائه دهد. همچنین از مدیران مدارس خواسته شده تا افرادی که به هر دلیلی امکان دسترسی به آموزش مجازی و شبکه شاد را ندارند، شناسایی شوند و برای آن‌ها برنامه‌های جبرانی آموزشی در نظر گیرند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار