۵۰ درصد مبتلایان از شخص بدون علامت کرونا گرفته اند
کد خبر: 1003498
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D3S
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
نتایج یک تحقیقات نشان می‌دهد بیشتر از نیمی از افرادی که مبتلا به کرونا شده اند این بیماری را از کسی گرفته اند که هیچ علائمی از این بیماری نداشته است.
سرويس جامعه جوان آنلاين: به گزارش دیلی میل، آکادمی ایرلند نتایج جهانی بیش از ۱۷ تحقیقات در سراسر جهان را منتشر کرده که نشان می‌دهد چه تعداد از افراد جهان این ویروس را از کسی گرفته اند که هیچ علامتی نداشته است.

بر اساس نتایج حاصل از این تحقیقات ۳۳ الی ۸۰ درصد مشارکت کنندگانی که به کرونا مبتلا شده بودند این بیماری را از فرد بدون علامت گرفته بودند. در واقع این افراد بدون علامت پیش از بروز نشانه‌های بیماری به شدت مستعد انتقال آن به فرد دیگری بوده اند.

شش روز طول می‌کشد تا یک کرونایی علائم بیماری خود را که شامل تب و سرفه‌های مکرر است نشان بدهد. اما چند روز قبل از بروز علائم آن‌ها این ویروس را به دیگران انتقال می‌دهند.

انتقال ویروس یک روز پیش از بروز علائم رخ می‌دهد. اما برخی از محققان دیگر بر این باورند فرآیند انتقال ویروس سه روز پیش از بروز علائم هم می‌تواند باشد.

قرنطینه و کنترل شیوع کرونا عامل مهمی است که تا بدون علامت‌ها به افراد دیگر ویروس خود را منتقل نکنند. این به موفقیت ردیابی مخاطب بستگی دارد، که شامل شناسایی همه افرادی است که با یک مورد تایید شده در تماس نزدیک بوده اند. دانشمندان به سرعت در تلاشند تا بفهمند که چگونه ویروس، که به نام علمی SARS-CoV-۲ نامیده می‌شود، در بین افراد شیوع دارد و این به نحوه کنترل آن کمک می‌کند.

میریام کیسی، نویسنده اصلی، از کالج دانشگاه دوبلین، و همکارانش داده‌های ۱۷ مطالعه بین المللی را جمع آوری کردند.

یکی از مطالعات انجام شده در ووهان، شهر چین که از آنجا ویروس قاتل منشأ گرفته شده است. داده‌ها همچنین از هنگ کنگ، سنگاپور و ایتالیا هم هستند.

این بررسی‌ها به زمان بین قرار گرفتن در معرض ویروس و ظهور اولین علائم توجه داشتند.

متوسط دوره نهفتگی ۵.۸ روز بود که مشابه رقمی است که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) ارائه شده.

افراد آلوده قادر به انتقال ویروس به دیگران در کل این دوره نیستند، فقط برخی از روز‌های نهفتگی خطرناک است.

تیم دوبلین گفت که به نظر می‌رسد بیشترین نرخ انتقال بین سه روز قبل از شروع علائم و دو روز پس از آن انجام می‌شود.

نتایج مطالعات نشان می‌دهد که به طور متوسط، افراد ۰.۶۷ روز قبل از بروز علائم آلوده هستند.

محققان از این اطلاعات و معادله ریاضی استفاده کردند تا تخمین بزنند که تعداد موارد نتیجه انتشار پیش علامتی است.

تمامی این یافته‌ها نشان می‌دهد شخصی که علائم کرونا را نداشته باشد بیشتر از یک فرد علامت دار افراد دیگر را در معرض خطر آلودگی به این ویروس قرار می‌دهد و به همین دلیل است که قرنطینه در بسیاری از نقاط جهان باید همچنان ادامه داشته باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار