برداشت 35 هزار تن محصول سیر از سطح مزارع استان
کد خبر: 1003454
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D2k
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل:
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: امسال از سطح مزارع 11 شهرستان استان اردبیل 35 هزار تن محصول سیر برداشت می‌شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، احمد شهریار با اشاره به آغاز برداشت محصول سیر از یک‌هزار و 200 هکتار مزارع استان اردبیل اظهار کرد: بخش اعظمی از سیر استان در منطقه مغان کشت می‌شود به طوری که امسال بیش از یک‌هزار هکتار از اراضی زراعی شهرستان پارس‌آباد مغان به کشت این محصول اختصاص یافته است.

وی بیان‌کرد: برداشت محصول در 25 درصد از مزارع استان اردبیل انجام شده و مابقی محصول نیز تا نیمه خردادماه برداشت شده و روانه بازار مصرف می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با بیان این که قیمت فعلی محصول سیر برداشت شده رضایت نسبی کشاورزان را تامین کرده ، اظهارکرد: هم‌اکنون هر کیلوگرم سیر خام و تر برداشت شده در مزارع، به قیمت 35 تا 36 هزار ریال فروخته می‌شود.

وی افزود: به علت حاکم بودن شرایط مناسب بر بازار سیر، امسال نیازی به مداخله برای خرید تضمینی محصول احساس نشده و ضرورتی برای این کار وجود ندارد.

شهریار با اشاره به کاهش سطح زیر کشت سیر در استان از سه هزار هکتار سال گذشته به یک‌هزار 200 هکتار در سال جاری، علت این کاهش را افت شدید قیمت محصول در فصل برداشت محصول در سال گذشته و توجه سیرکاران به هشدار سازمان جهاد کشاورزی در زمینه عواقب کشت این محصول در سال زراعی جاری ذکر کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار