شاهد دو حکومت جبار و عجیب و غریب در جهان هستیم
کد خبر: 1003149
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Cxp
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۴
حکومتی جبار و بی نظیر در تاریخ امریکا و پدر و پسری عجیب و غریب و بی نظیر در همسایگی کشور در جنوب، آزمایشی است که خداوند پیش رو ما آورده است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: این مطلب را رئیس جمهور روز گذشته و در جلسه هیئت دولت عنوان کرد. اشاره روحانی به دولت ترامپ از یک سو و سران آل سعود در عربستان سعودی از سوی دیگر است (گرچه به روش گذشته خود به صراحت از عربستان سعودی نام نبرده است.) دو رژیمی که پس از انقلاب اسلامی همواره بر حجم دشمنی‌های خود علیه ملت انقلابی ایران افزوده و با توسل به روش‌های مختلف، در دشمنی با ملت ایران از هیچ تلاشی فروگذار نکرده‌اند. بنابراین دشمنی‌های امریکا با جمهوری اسلامی ایران علی الدوام جریان داشته و در مقاطع مختلف با تغییر دولت ها، روش‌های دشمنی تغییر کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری، دکتر روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت، با اشاره به اینکه دو سال تمام است که در برابر بدترین حکومت قرار گرفتیم، گفت: یک جمع ناآشنا در کاخ سفید هستند و واقعاً وقتی آدم به وزیر خارجه این رژیم نگاه می‌کند مثل اینکه الفبای سیاست در عمرش ندیده و نخوانده است. امریکا همیشه تروریست بوده ولی تا این حد، بی‌سابقه است که حتی در زمان بیماری عالم‌گیر کرونا، برای ورود دارو به کشور مشکل ایجاد کند.

روحانی با بیان اینکه حکومتی جبار و بی نظیر در تاریخ امریکا و پدر و پسری عجیب و غریب و بی نظیر در همسایگی کشور در جنوب، آزمایشی است که خداوند پیش رو ما آورده است، گفت: خداوند همچنین همسایگان خوبی هم نصیب ما کرده و به جز آن یکی دو تا، بقیه همه خوب هستند و ما در کنارشان هستیم.

تشکر از وزیری که عزل شد!

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ملت عزیز ایران بداند مسئولان و خادمان آنان در دولت با همه توان در این حدود سه ماه شبانه‌روز تلاش کردند، اظهار داشت: وزارت بهداشت و درمان با تمام کادر پزشکی‌اش و وزارت کشور با همه توانش در سراسر کشور در خط مقدم بودند و وزارت صمت بار سنگین پشتیبانی را در این مدت بر دوش داشت و باید تشکر کنم از همه آن‌هایی که در دوره خودشان تلاش و کوشش کردند و در این وزارتخانه تا پریروز کار می‌کردند و آن‌هایی که از امروز و در آینده بار مسئولیت را بر دوش دارند (اشاره رئیس جمهور به رضا رحمانی است که عزل ناگهانی وی از وزارت صمت با حاشیه‌هایی همراه بود). روحانی با اشاره به اینکه وزارت صمت کار سخت، مشکل و بزرگی دارد و مجموعه‌ای از چهار وزارتخانه صنعت، صنایع سنگین، معادن و بازرگانی است، ادامه داد: امروز بار مسئولیت بر دوش برادر عزیز آقای مدرس خیابانی قرار گرفته و همه باید او را یاری و کمک کنیم تا بتواند این بار سنگین را ادامه دهد و ما شاهد شرایط بهتری باشیم؛ چراکه صمت هم باید بهداشت و درمان و هم بازار و صادرات و واردات را پشتیبانی کند و کار عظیم و بزرگی را بر دوش دارد. رئیس جمهور با بیان اینکه وزرای اقتصادی همه حضور فعال داشتند، گفت: اداره کشور در این شرایط، کار سختی است؛ سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و بانک‌های کشور برای ارائه تسهیلات به کسب و کار‌هایی که دچار مشکل شده اند، به صحنه آمده‌اند و تأکید می‌کنم کاری کنید تا پایان خرداد ماه این تسهیلات به همه واجدین پرداخت شود.

تجلیل از رزم‌آوران نیروی دریایی

رئیس جمهور همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد شهیدان عزیز نیروی دریایی ارتش، گفت: برای ما بسیار جای تأثر و تأسف بود که جوانان غیور دریایی خودمان را در یک حادثه دلخراش از دست دادیم؛ شنیدن این خبر و تحمل آن سخت بود، اما همه مسئولین و مردم در سراسر کشور اظهار همدردی کردند و من به صراحت و با تواضع نسبت به خانواده این شهدا می‌گویم که همه اعضای دولت را در غم خودشان سهیم بدانند.

دکتر روحانی افزود: البته دلایل این موضوع می‌بایست بعد‌ها بررسی و روشن شده و برای مردم توضیح داده شود. رئیس جمهور با بیان اینکه این جوانان برای دفاع و امنیت کشور به دریا رفتند، خاطرنشان کرد: آن‌ها برای توانمندتر شدن قدرت جمهوری اسلامی ایران رزمایش و عملیات داشتند و خالصانه در صحنه رفتند و مظلومانه در ماه مبارک رمضان با زبان روزه در روی آب‌های مواج برای خدمت به امنیت مردم به شهادت رسیدند. روحانی ادامه داد: رزم در آب، جایگاه دیگری در روایات ما دارد. همه جا ایستادگی، ایثار، فداکاری و شهادت مقدس است، اما رزم و شهادت در دریا طبق روایات اجرش ۱۰ برابر رزم در زمین است. رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد اینگونه حوادث در جمع تمرینات نظامی و رزمایش‌ها به حداقل کاهش پیدا کند و بتوانیم نظم دقیق‌تری را در اینگونه موارد مورد مراعات قرار دهیم.

تحریم‌های امریکا، نقض حقوق بشر است

رئیس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر مالزی تأکید کردند که آماده‌اند روابط تهران – کوالالامپور را در همه حوزه‌ها به‌ویژه در حوزه اقتصادی، بیش از پیش گسترش و توسعه دهند.

دکتر روحانی و محیی الدین یاسین با بیان اهمیت تسریع در اجرای توافقات اجرایی دو کشور در حوزه‌های تجاری و مالی طی سال‌های گذشته به‌ویژه در دوره نخست وزیر سابق، تأکید کردند که از هیچ تلاشی برای تعمیق این همکاری‌ها که طی سال‌های متمادی تداوم و ارتقا یافته، دریغ نخواهند کرد. رئیس جمهور ایران و نخست وزیر مالزی همچنین با تأکید بر اهمیت برجام و ضرورت حفظ این توافق، تحریم‌های غیرقانونی امریکا علیه ایران به‌ویژه در شرایط حاضر را نقض حقوق بشر خواندند و اظهار داشتند که به حمایت از یکدیگر از مجامع بین‌المللی و مخالفت با تحریم‌ها ادامه خواهند داد. دو طرف همچنین شیوع ویروس کرونا را یک چالش جهانی دانستند و اشتراک نظر داشتند که ضروری است کشور‌های اسلامی از ظرفیت‌های مشترک در کمک به یکدیگر درمبارزه با این ویروس بهره بگیرند. دکتر روحانی و آقای یاسین گفتند که آماده‌اند از تجربیات ایران و مالزی در مبارزه با این بیماری بهره گرفته و در مسیر تأمین اقلام بهداشتی و پزشکی همکاری کنند. رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین در این گفتگو از نخست وزیر مالزی برای سفر به ایران در فرصت مناسب دعوت کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار