علی نژاد: برای ترویج چوگان نیازمند حمایت بخش خصوصی هستیم
کد خبر: 1002981
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Cv7
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸
تاکید رهبر انقلاب بر احیای چوگان
معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: رهبر انقلاب بر احیای چوگان تاکید کردند و برای ترویج چوگان نیازمند حمایت بخش خصوصی هستیم.
به گزارش جوان آنلاین و به نقل از روابط عمومی فدراسیون چوگان، رییس فدراسیون چوگان و همراهان ظهر امروز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه با مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان دیدار کردند.
 
علی نژاد: برای ترویج چوگان نیازمند حمایت بخش خصوصی هستیم
ابراهیم نوزایی رییس فدراسیون چوگان در این دیدار ضمن اشاره به پیشینه و تاریخ کهن ورزش چوگان، گفت: یکی از محور‌های بیانات رهبر انقلاب در خصوص ورزش چوگان به احیای این رشته ورزشی اختصاص داشته، زیرا چوگان بخشی از فرهنگ غنی ایرانی است.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد فدراسیون چوگان در سال گذشته، تصریح کرد: خوشبختانه تقویم اجرایی فدراسیون طبق برنامه ریزی‌ها محقق شد، اما در پایان سال به دلیل شیوع بیماری کرونا و دستورالعمل ستاد مبارزه با این بیماری، ۲ مسابقات پیش بینی شده در اسفند ماه برگزار نشد.

نوزایی همچنین از اهمیت توسعه چوگان در استان‌ها گفت و در ادامه بر لزوم حمایت دوچندان مسئولان ورزشی کشورمان از این ورزش تاکید کرد.
 
علی نژاد: برای ترویج چوگان نیازمند حمایت بخش خصوصی هستیم
علی نژاد: برای ترویج چوگان نیازمند حمایت بخش خصوصی هستیم
 
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان نیز با بیان اینکه در فرهنگ و ادبیات ایران اسلامی همواره به چوگان اشاره شده است، گفت: بدون شک فدراسیون چوگان امروزه بیش از هر زمان دیگری نیازمند انجام اقدامات عملی برای توسعه و ترویج چوگان در سراسر کشور است.

علی نژاد با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی کنونی سبب بروز برخی مشکلات برای توسعه ورزش شده، اما این موضوع نباید مانع رشد و یا ترویج چوگان شود، تصریح کرد: در واقع با حمایت مسئولان بخش ورزش کشور و همچنین جلب نظر بخش خصوصی می‌توان توسعه چوگان را سرعت بخشید.

وی ضمن بیان اینکه داشتن نگاه توسعه‌ای در هر جایگاه می‌تواند سبب رشد یک مجموعه شود که این مهم باید در چوگان مشهود باشد، اظهار کرد: بنابراین به نظر می‌رسد باید با برنامه ریزی دقیق به سمت فراگیر کردن چوگان در جامعه گام برداریم؛ به عنوان مثال شرایط آموزش و بازی چوگان برای افراد آماتور و همچنین کسانی که از قدرت اقتصادی بالایی برخودار نیستند فراهم شود تا افراد با لذت و هیجان چوگان آشنا شوند.

در ادامه غزاله امیر ابراهیمی نایب رییس، حجت الله دهخدایی مشاور ارشد فدراسیون و همچنین محمدرضا شاپوری رییس و کاظمی دبیر هیات چوگان استان تهران به مشکلات، دغدغه‌ها و برنامه ریزی‌های آتی فدراسیون برای توسعه و ترویج این رشته ورزشی پرداختند.

در پایان کتاب "گوی و چوگان" از سوی ابراهیم نوزایی رییس فدارسیون چوگان به مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان اهداء شد.
 
علی نژاد: برای ترویج چوگان نیازمند حمایت بخش خصوصی هستیم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار