طرح کاداستر در ۶۵۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی اجرا می شود
کد خبر: 1002862
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CtC
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: طرح کاداستر اراضی کشاورزی بابهره گیری از اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه و اعتبارات ملی در ۶۵۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان اجرا شده است.

رسول جلیلی با بیان اینکه خرده مالکی و نبود آمار و اطلاعات پایه از مهمترین مشکلات بخش کشاورزی استان است که طرح کاداستر می‌تواند به حل این مشکل کمک کند، اظهار کرد: به منظور ایجاد بانک اطلاعاتی جامعی از وضعیت کشاورزی استان، این طرح در ۳۵۵ هکتار از اراضی کشاورزی استان نیز اجرا می شود.

وی تقویت تشکل‌های کشاورزی در جهت توسعه پایدار بخش کشاورزی استان را ضروری دانست و ادامه داد: ارتقای شاخص‌های توسعه استان در گرو توسعه پایدار بخش کشاورزی و توسعه کشاورزی قراردادی و حمایت از زنجیره‌هاست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی افزود: ایجاد تشکل یا انجمن برای هریک از محصولات استراتژیک تولیدی استان برای رسیدگی به مشکلات و برطرف کردن محدودیت ها و حمایت از تولید این محصولات ضروری است.
وی تصریح کرد: قانون رفع تصرف اراضی ملی و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در جهت حمایت از تولید داخلی است و این رویکرد موجب بهبود اقتصاد بخش کشاورزی و روستاها می‌شود.

جلیلی اضافه کرد: تاکنون در سطح ۴۰۰ هزار هکتار پلاکات دارای تداخل با اراضی ملی که در سطح استان شناسایی شده بود، در کمیسیون رفع تداخل برطرف شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌ غربی بر لزوم افزایش دانش بهره برداران و بکارگیری شیوه های نوین علمی در بخش کشاورزی از طریق ارائه آموزش های مهارتی تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد مزارع و باغات نمایشی، تحقیقی، ترویجی و الگویی توسط کشاورزان پیشرو در سطح هر یک از پهنه ها و توسعه روشهای نوین با استفاده از ظرفیت محققان مرکز تحقیقات و کارشناسان ترویج ، از جمله برنامه های عملیاتی به شمار می رود که باید در سطح استان اجرایی شده و توسعه یابد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار