ورزش پای کار کمک مؤمنانه
کد خبر: 1002495
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CnH
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۹
گزارش «جوان» از رزمایش جامعه ورزش برای کمک به آسیب‌دیدگان کرونا
ورزشکاران دیروز با حضور در رزمایــش کمک‌های مؤمنانه در تهران که به میزبانی سپاه محمد رسول‌الله تهران برگزار شد، نشان دادند که در مسیر کمک به آسیب‌دیدگان معیشتی کرونا پای کار هستند.
سعيد احمديان
سرویس ورزشی جوان آنلاین: سالن ورزشی مجموعه دوکوهه پادگان ولی‌عصر سپاه محمدرسول‌الله تهران دیروز میزبان رزمایش کمک مؤمنانه جامعه ورزش برای آسیب‌دیدگان کرونا و نیازمندان بود. رزمایشی که با همکاری سازمان بسیج ورزشکاران، تربیت بدنی سپاه تهران بزرگ و وزارت ورزش برگزار شد تا ورزشکاران هم مانند همیشه که در کار‌های خیر پیشقدم بوده‌اند، در جریان کرونا هم سهم‌شان را ادا کنند. سالن رزمایش با بنر شهدای ورزشکار آذین بسته شده بود، مانند تمثال شهید ورزشکار وحید زمانی‌نیا، شهید شاخص کشور که خانواده‌اش مهمان ویژه مراسم بودند. چهره‌های مشهور ورزشی هم خودشان را به مجموعه دوکوهه رسانده بودند از حسین رضازاده، حسین شمس، محمد طاهری و آرین غلامی گرفته تا فوتبالی‌هایی مانند هادی طباطبایی و محمد مؤمنی آمده بودند تا سهمی در کمک‌های مؤمنانه داشته باشند.

ادای دین جامعه ورزش به مردم

سردار آذرنوش، رئیس سازمان بسیج ورزشکاران درباره فعالیت‌های جامعه ورزش در کمک‌های مؤمنانه اینطور توضیح می‌دهد: «جامعه ورزش با شروع بیماری کرونا اقدامات بی‌نظیری را در سطح کشور از جمله ضدعفونی، تهیه ماسک و کار‌هایی از این دست انجام داد. در ادامه نیز در راستای فرمایشات حضرت آقا مبنی بر کمک مؤمنانه به مردم نیازمند در ماه رمضان، جامعه ورزش اقدامات بسیار ارزشمندی را در این حوزه انجام داد و چندین هزار بسته معیشتی کمک مؤمنانه به همت بسیج ورزشکاران و ادارات کل ورزش و جوانان در سطح کشور توزیع شد.»

آذرنوش درباره مراسم رزمایش کمک‌های مؤمنانه جامعه ورزش هم می‌گوید: «قرار شد با حضور چهره‌های برجسته ورزشی و همچنین مسئولان ورزش و بسیج، مرحله دوم کمک‌های مؤمنامه جامعه ورزش به صورت نمادین آغاز و کمک‌های اهدایی ارسال شود. چهره‌های ورزشی هم در این مراسم پیام‌شان را درباره ادامه و استمرار کمک به نیازمندان اعلام کردند تا ورزشکاران که در گذشته در سیل و زلزله کنار مردم بودند، امروز هم دین خود را ادا کنند.»

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران اولویت ارسال این کمک‌ها را برای خانواده‌های آسیب‌دیده جامعه ورزش از بحران کرونا عنوان می‌کند: «ورزشکاران از گذشته با توجه به روحیه پهلوانی و جوانمردی در انجام چنین حرکت‌هایی سهیم بوده‌اند و کمک‌های مؤمنانه تا زمانی که نیاز باشد، ادامه خواهد داشت. تاکنون ۴۸ هزار بسته تا چند روز قبل توزیع شده است و در این مراسم حدود هزار بسته آماده شده که ارسال خواهد شد. اولویت ما در توزیع و تقسیم کمک‌های معیشتی؛ مربیان، پیشکسوتان و باشگاهدارانی هستند که در ایام کرونا آسیب‌دیده‌اند و در اولویت بعدی هم سایر نیازمندان مورد حمایت قرار می‌گیرند.»

روحیه پهلوانی در کمک‌های مؤمنانه

سردار کاظم یزدانی، رئیس تربیت بدنی سپاه محمد رسول‌الله تهران هم در گفتگو با «جوان» برگزاری این رزمایش را لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری می‌داند: «با فرمان مقام معظم رهبری رزمایش همدلی و کمک‌های مؤمنانه آغاز شده و جامعه ورزش هم از همان ابتدا کار را در این زمینه آغاز کرد و تا امروز چندین مرحله کمک‌های معیشتی اهالی ورزش بین نیازمندان توزیع شده است. برگزاری رزمایش کمک‌های مؤمنانه و همدلی به خاطر این است که جامعه ورزش را برای ادامه کمک‌های مؤمنانه تشویق کنیم. معتقدم این کمک‌ها تا زمانی که این مشکلات و تنگنا‌های اقتصادی خانواده کم‌برخوردار به دلیل کرونا وجود دارد باید ادامه پیدا کند.»

سردار یزدانی مشارکت جامعه ورزش در کمک‌های مؤمنانه را سرچشمه گرفته از روحیه پهلوانی ورزشکاران عنوان می‌کند: «مردم عزیزمان در کمک‌های مؤمنانه شاهکار کردند و هیچ کشور و نظامی را نمی‌بینید که مردمش اینطور به صورت همدل به کمک کردن به یکدیگر ورود پیدا کنند و جامعه ورزش هم در این مسیر کنار مردم حضور دارند. به هر حال جامعه ورزش روحیه پهلوانی دارد و در مسیر حضرت علی (ع) حرکت می‌کند. باید تلاش کنیم که تا آخرین لحظه که نیاز به کمک احساس می‌شود، پای کار باشیم. هر ورزشکار، مربی و قهرمانی با توجه به وسعی که دارد به صورت هفتگی و ماهانه در کمک‌های مؤمنانه شرکت کند و این کارهاست که در آخرت به دردمان می‌خورد و دستمان را می‌گیرد.»

کمک‌های مؤمنانه یادآور دفاع مقدس

سردار محمدرضا یزدی، فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ هم در سخنانی در این رزمایش، کمک‌های مؤمنانه مردم را یادآور روز‌های دفاع مقدس می‌داند: «عملی شدن فرمایشات مقام معظم رهبری در نیمه شعبان درباره مساوات، همدلی و کمک مؤمنانه را امروز در سطح جامعه می‌بینیم و نقش رهبری در این اقدام بسیار مؤثر بوده و آن را این روز‌ها تجربه می‌کنیم. این همدلی و همراهی و با هم بودن‌ها، خاطرات دوران دفاع مقدس را تداعی می‌کند. امروز همه مردم از همه اقشار با همه سلیقه‌ها در میدان هستند تا در مقابل دشمنی که امنیت روانی و بهداشتی‌مان را به خطر انداخته، بایستند.»

سردار یزدی از ادامه حرکت‌های مؤمنانه بعد از ماه رمضان هم خبر می‌دهد: «در تهران ۱۰۰ هزار بسته معیشتی آماده شده که توزیع خواهد شد. هزار جهیزیه در هزار مسجد آماده کرده‌ایم که با کمک مردم آن را باید به ۲۰ هزار جهیزیه برسانیم. این کمک‌ها تنها مختص به ماه رمضان نیست و بعد از این ماه مبارک هم در عید سعید فطر سومین مرحله رزمایش همدلی و کمک‌های مؤمنانه رقم خواهد خورد و بعد از آن نیز تلاش می‌کنیم با ادامه این کمک‌ها چهره فقر را از جامعه بزداییم.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار