جبهه استکبار هنوز هم خیال برتری در منطقه دارد
کد خبر: 1002360
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Cl6
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
نماینده ولی فقیه در استان البرز در خطبه مکتوب این هفته نماز جمعه کرج :
نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج گفت: جبهه استکبار در این روزها برای تضعیف جبهه مقاومت در لبنان ، یمن ، عراق و سوریه اقداماتی را انجام می‌دهد و خیال می‌کند هنوز هم‌دست برتر را در منطقه دارد.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه مکتوب این هفته نماز جمعه کرج افزود: تحرکاتی که آمریکا توسط داعش در عراق با شیوع کرونا دارد، مهم است. داعش را سازمان‌دهی و تقویت می‌کنند تا شاید غلبه‌ی ازدست‌رفته خودشان بر منطقه را دوباره به دست بگیرند.وی ادامه داد : بنابراین با تجهیزات مدرن و پیشرفته به حشدالشعبی در سامراء حمله کردند، تا شاید بتوانند کنترل راه ترانزیت سلاح و نیرو از شمال به جنوب عراق را به دست بگیرند و با این کار بغداد را هم ناامن کنند و بهره خود را ببرند.آیت الله حسینی همدانی نگفت: آمریکایی‌ها با تجهیز و کمک داعش می‌خواهند به اسم سرکوب و مبارزه با داعش حضور خودشان را در منطقه توجیه کنند و موانع ارتباط محور مقاومت باشند، اما زهی خیال باطل، کار آمریکا، سلطه و آقایی کاذب او با خروج کاملش از منطقه تمام خواهد شد.
آمریکا رجز توخالی می خواند
امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: با توجه به انقضای تحریم تسلیحاتی ایران تا اواخر مهرماه و رفع تحریم خرید و یا صدور سلاح برای ایران، از الآن، آمریکا دچار اضطراب و نگرانی شده و رجزهای توخالی می‌خواند. غافل از اینکه ایران با توجه به توانایی‌ها که در ساخت انواع سلاح‌ها پیداکرده دیگر احتیاجی به تهیه سلاح ندارد. کوچک‌ترین اشتباه آمریکا رعلیه ایران مساوی است با کمکِ نجات خواستن که آن روز نجات‌دهنده‌ای نخواهد داشت.وی با اشاره به ۱۸ اردیبهشت ماه سالروز خروج آمریکا از برجام گفت: متاسفانه در دفاع از برجام که خسارت محض بود برای کشور و فرصت‌های زیادی را از بین برد هنوز آقایان مطالب غیرواقع می‌گویند. حتی بعد از خروج آمریکا هم باز فرصت‌های فراوانی سوخت شد که همه می‌دانید. باید با قاطعیت مساله را به نفع منافع ملی تمام کرد.وی اضافه کرد: روش غرب و دنیای استکباری، همیشه سلطه گری بوده است. همان کاری که در دوره قاجار با تنباکو می‌خواستند بر سر ایران بیاورند اما مرحوم میرزای شیرازی وارد صحنه شدند و با قاطعیت در ۲۵ اردیبهشت فتوای تاریخی خود را صادر کردند و کار به نفع ملت تمام شد. امروز هم درباره برجام و آینده منافع ملت احتیاج به چنین قاطعیتی در مسوولان اجرایی کشور است.نماینده ولی فقیه دراستان البرز در خطبه مکتوب این هفته خود تذکری هم درزمینه داغ شدن بازار پیچیده و حساس بورس داشت و گفت: اصل سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی داشتن کار پسندیده و خوبی است؛ اما عزیزانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند حتما با اهل‌فن مشورت کنند و بی‌مطالعه و فقط به خاطر جو پیش‌آمده اقدام نکنند.وی افزود: چون سوالات مهمی در این رابطه مطرح است که تا پاسخ آن‌ها روشن و شفاف بیان نشود، برای عموم مردم که دانش لازم را ندارند؛ اقدام کار درستی نیست، گاهی با یک پایین آمدن ارزش سهام، عده‌ی زیادی که تجربه کافی را ندارند زندگی‌شان از بین می‌رود.امام جمعه کرج گفت: تضمین از بین نرفتن سرمایه در تغییرات شدید اقتصادی و جبران خسارت‌های احتمالی در فضایی که شاخص‌های اقتصادی منفی است، و دولت هم کسری بودجه دارد، چیست، تضمین حفظ سرمایه مردم باسیاست‌های غلط اقتصادی که دولت تاکنون داشته مثل جریان ارز، و امثال این‌ها چیست، ضمنا عزیزان به شروط سه‌گانه که رهبر معظم انقلاب در آزادسازی سهام عدالت فرمودند توجه شود.
انتقاد امام‌جمعه کرج از مصوبه اخیر مجلس
آیت الله حسینی همدانی ظهار داشت: مصوبات اخیر مجلس هم در این روزهای پایانی قابل دقت است و به‌خوبی گواه این است که چه مسیری را طی کرده است.امام جمعه کرج افزود: چرا نمایندگان بااینکه سیاست‌های کلی انتخابات را رهبر معظم انقلاب ابلاغ کرده و مطالبه داشتند، آقایان تازه به فکر اصلاح قانون انتخابات افتاده‌اند آن‌هم با پیشنهادی که نتیجه‌اش ازکارافتادن کار نظارتی شورای نگهبان است، خدای تعالی همه ما را از شر نفس نجات دهد.
ماه رمضان بهترین فرصت برای اصلاح نفس و خودسازی است
وی در ادامه ایام مبارک ماه رمضان را از بهترین فرصت‌ها برای اصلاح نفس و خودسازی عنوان کرد و گفت: زیرا قوای نفسانی به‌واسطه روزه تضعیف‌شده و شیطان هم دربند است بنابراین اگر کسی کاهلی کند باید خود را ملامت کند. به علاوه اگر کسی اقدام به تغییر رفتار و اخلاق خود داشته باشد از پاداش اخروی هم بهره‌مند خواهد بود.وی با اشاره به بیستم اردیبهشت مصادف با ۱۵ ماه مبارک رمضان، ولادت اسوه کرامت، صبر و بندگی خدا، امام مجتبی (ع) نیز افزود: شیعه و اهل سنت اعتراف دارند که رِجس و پلیدی از او دور بود و قلب طاهرش ظرف اسرار و معارف الهی بود و آیه تطهیر در شان او و خاندانش نازل‌شده بود. و طبق روایت خداوند به‌وسیله امام مجتبی و برادرش امام حسین (ع) بهشت را زینت کرده است.ایت الله حسینی همدانی گفت: فضایل اخلاقی امام حسن قابل‌شمارش نیست، آن‌قدر بزرگواری و روح بلندی داشت که رسول خدا بااینکه او سن کمی داشت، بر بعضی از عهدنامه‌ها شاهدش گرفت. نظیر جریان مباهله. علاقه‌ی زیاد پیامبر اکرم به امام مجتبی زبانزد بود و همه جایگاه ویژه امام مجتبی را در نزد رسول خدا می‌دانستند.وی یاد آورشد:حضرت جوانمردی بود اهل خیر و کریمانه دستگیری می‌کرد. اهل مواسات و کمک مؤمنانه بود که در این روزها شاگردان مکتب حسنی جوانمردانه به کمک هم‌وطنان آسیب‌دیده از کرونا شتافته‌اند و کریمانه داشته‌های خود را با آنان تقسیم می‌کنند و این در حالی است که کسانی که فرهنگ غلط خودشان را به‌عنوان فرهنگ مترقی و ایدئال سالیان طولانی به مردم القا می‌کردند حتی برای جمع‌آوری اموات خود هم اقدام نمی‌کنند. امام (ع) دربیانی ‏فرمود: «بهترین روزهای جوانمرد، روزی است که از او چیزی درخواست شود.»۱۷ ماه مبارک رمضان سفر خطیر و مهم معراج پیامبر اکرم (ص) صلی‌الله علیه و آله ازدیگر مناسبت هایی بود که درزمینه اهمیت آن امام جمعه کرج در خطبه مکتوب این هفته خود به آن پرداخت.وی افزود: خداوند تبارک‌وتعالی در شب معراج اسرار فراوان و معارف بلندی را به رسول خدا آموزش داد. حضرت، هم یاد گرفت و هم موارد فراوانی مثل بهشت، جهنم، ملائکه و انبیا، حقیقت و باطن اعمال، تجسم اعمال، نماز و عبادات و حقیقت آن‌ها؛ چهره و حقیقت گناهکاران و امثال‌ذلک را دید.آیت الله حسینی همدانی گفت: آنچه از قرآن کریم می‌فهمیم این است که حضرت به این مقام به‌واسطه عبودیت و بندگی خالص خدای تعالی رسید. «سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَیٰ بِعَبْدِهِ لَیْلً…» چون عبد بود، بر قلب شریفش آیات الهی نازل شد. و چون عبد بود، بالا رفت و از ناحیه‌ی «لَدُن حَکیِم» بهره برد. نکات و معارف عمیقی در معراج پیامبر اکرم مطرح است که فرصت مفصل می‌طلبد.
شب قدر، شب بیدار شدن از خواب غفلت است نه بیدار ماندن
وی درادامه بیان داشت :شب نوزدهم اولین شب قدر، شب ضربت خوردن و شب بیست و یکم دومین شب قدر، شب شهادت مولانا امیرالمومنین علیه افضل صلوات المصلین است بنابراین شب قدر، شب بسیار مهم و سرنوشت سازی است که نباید از آن غافل باشیم مهم‌ترین کار دعا و استغفار و قرآن خواندن و جلب رحمت الهی است تا طلوع صبح. اما بیداری ما فقط نخوابیدن نباشد بلکه تلاش کنیم بیداردل شویم و از بصیرت بهره‌مند شویم.امام جمعه کرج تاکید کرد: بینایی‌ای که بفهمیم در محضر خدا و ملائکه قرار داریم و از لحظات نورانی آن شب، بهره یک‌ساله ببریم و طوری عمل کنیم که در این بار عام الهی، گذشته سیاه و کدر ما پاک شود و با طلب رحمت و مغفرت برای سال آینده خود، بخواهیم که بر صفحه سفید شده با استغفار، مقدرات زیبا نوشته شود. اگر کوتاهی کنیم، خود مقصریم.
توجه تام همه ما در شب‌های قدر به امام زمانمان باشد

وی اظهار داشت: می‌دانید مهم‌ترین اتفاق شب قدر، نزول قرآن است بر قلب پیغمبر اکرم (ص) طبق آیات مبارکه سوره قدر دو نزول در این شب مطرح است که یکی چون با فعل ماضی آورده شده مربوط به گذشته است: إِنَّا أَنْزَلْنَاهُ فِی لَیْلَهِ الْقَدْرِ و دیگری نزول ملائکه و روح است که با فعل مضارع آورده شده که دلالت بر استمرار و تکرار دارد. «تَنَزَّلُ الْمَلَائِکَهُ وَالرُّوحُ» یعنی همیشه در هر شب قدری روح و ملائکه نازل می‌شوند.
آیت الله حسینی همدانی گفت: و خود این آیات به تعبیر اهل‌بیت (ع) آقای ادله با مخالفین مکتب اهل‌بیت و بهترین وسیله احتجاج است که در شب قدر، روح و ملائکه که قرآن می‌گوید فرود می‌آیند، بر چه کسی نازل می‌شوند در این زمان قطعا بر قلب ولی خدا حضرت ولی‌عصر ارواحنا فداه. که حجت خدا و رابط بین زمین و آسمان است.وی افزود: فرشتگان هنگام نزول به زمین به محضر حضرت صاحب‌الامر مشرف می‌شوند تا علاوه بر سلامت بخشی و سلام رسانی به بندگان، پیام خداوند را به حضرت ابلاغ کنند. بنابراین توجه تام همه ما در شب‌های قدر به امام زمانمان باشد. و برای همه دعا کنید برای همه‌چیز دعا کنید و بخیل در خواستن نباشید. رفع ابتلائات و گرفتاری‌ها، فرج مولایمان، سلامتی رهبرمون، رفع مشکلات جوانان و مسایل مختلف کشور و نابودی دشمنان همه را بخواهید.به علت شیوع ویروس کرونا و توصیه‌های اکید مسوولان و متخصصان امور بهداشتی و درمانی مبنی بر پرهیز از برگزاری تجمعات باهدف جلوگیری از گسترش بیماری که منجر به توقف موقت برگزاری مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه شده است، آیت‌الله حسینی همدانی در قالب دهمین خطبه مکتوب جمعه توصیه‌ها و تذکراتی را بیان فرمودند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار