تشکیل دادگاه‌های تجاری در تهران
کد خبر: 1002298
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ck6
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۵
رئیس کل دادگستری استان تهران از تشکیل دادگاه‌های تجاری خبر داد و گفت: این موضوع نیمه دوم سال اجرایی می‌شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمدجواد حشمتی مهذب با اشاره به تشکیل دادگاه‌های تجاری در آینده‌ای نزدیک در تهران بیان کرد: تشکیل دادگاه‌های تجاری به صورت متمرکز و تخصصی یکی از ضرورت‌های دادگستری جمهوری اسلامی ایران است که مقام معظم رهبری نیز بر این موضوع تأکید فرمودند.

رئیس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: این مسئله از اواخر سال ۹۸ در دستور کار رئیس قوه قضائیه قرار گرفته و توجیهات طرح و پیوست‌های آن تقدیم وی شده‌است و در نهایت موافقت شد تا در تهران این مجتمع به صورت متمرکز و تخصصی راه‌اندازی شود.

وی افزود: مقدمات این کار در حال حاضر فراهم شده و ان‌شاءالله در نیمه دوم سال ۹۹ این مجتمع را به صورت متمرکز و مجهز شکل خواهیم داد و فعالیت خود را رسماً آغاز خواهد کرد.

وی تصریح کرد: زیرساخت‌های این کار نیز فراهم شده و تقاضا و نیازمندی‌های گوناگون نیز از بخش‌های مختلف دریافت و تأکید شده که این مجتمع در تهران شکل گیرد.

حشمتی مهذب گفت: این اقدام می‌تواند خیلی از امورات را تسهیل کند و به شکل تخصصی، قضات متخصص و متبحر برای پرداختن به این پرونده‌ها ورود خواهند کرد و تعیین خواهند شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران اظهار کرد: گرچه موضوع رسیدگی به دعاوی تجاری را در حال حاضر در محاکم حقوقی داریم، اما به شکل پراکنده‌است و انتظار این است که به صورت متمرکز و متشکل در یک مجموعه اقدام کنیم که این موضوع محقق خواهد شد.

وی افزود: ضمانت‌های اجرایی این موضوع در حال حاضر در کشور فراهم است و حتماً در فاصله نزدیک به صورت مجهز دادگاه‌های تجاری در تهران شکل پیدا خواهند کرد تا هم فرمایش مقام معظم رهبری محقق شده‌باشد و هم به خواسته و انتظاراتی که بخش‌های خصوصی، تخصصی و تجاری از ما دارند، جامه عمل بپوشانیم.

حشمتی مهذب با تأکید بر اینکه راه‌اندازی دادگاه‌های تجاری یک تکلیف است، بیان کرد: ان‌شاءالله این مهم تحقق پیدا می‌کند تا هم به جهش تولید و هم رشد تولید و تسهیل در گردش امور تجاری و اقتصادی کشور کمک کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار