کرونا ۶۰۲ میلیارد ریال خسارت به گردشگری استان وارد کرد
کد خبر: 1001794
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Cby
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
سرپرست معاونت گردشگری میراث‌فرهنگی چهارمحال و بختياري:
سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری گفت: شیوع ویروس کرونا ۶۰۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال خسارت به صنعت گردشگری این استان وارد کرد.

فرجام سمیعی تاکید کرد: این میزان خسارت به دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری،سرمایههای گردشگری، راهنمایان گردشگری و موسسات و مراکز آموزشی گردشگری چهارمحال و بختیاری وارد شده است.

وی افزود: متاسفانه با شیوع ویروس کرونا ۶۱.۲۵ درصد نیروهای بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری دچار خسارت مالی و بیکاری شده‌اند.

سمیعی تصریح کرد: میزان خسارات ناشی از شیوع ویروس کرونا در دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری ۱۳۵ میلیارد ریال در ماه‌های اسفند و فروردین است.

سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: ضریب اشغال تخت‌های هتل‌ها و آپارتمان‌های استان در ۲ ماه گذشته صفر و میزان خسارت وارده به این بخش ۱۶۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال است.

وی گفت: در این مدت ضریب اشغال تخت مهمان‌پذیرهای استان صفر با حداقل ۴ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال خسارت بوده است.

سمیعی تاکید کرد: خسارت ماه‌های اسفند و فروردین ۲ مرکز تفریحی و سرگرمی گردشگری ۲۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد می‌شود.

وی افزود: در این مدت سفره‌خانه‌های سنتی استان ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و واحدهای پذیرایی بین‌راهی منفرد استان ۱۰ میلیارد ریال خسارت دیده‌اند.

سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: خسارت ماه‌های اسفند و فروردین ۳۵ اقامتگاه بوم‌گردی این استان ۱۲ میلیارد ریال، مجتمع‌های پذیرایی و بین‌راهی ۱۲ میلیارد ریال و کانون‌های گردشگری ۱۲ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

وی یادآور شد: در این مدت به ۳۵ راهنمای گردشگری چهارمحال و بختیاری ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال خسارت وارد شد.

سمیعی اظهار داشت: در این ۲ ماه حداقل ۵ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال خسارت به موسسات و مراکز آموزش گردشگری چهارمحال و بختیاری وارد شده است.

وی گفت: ارائه کمک‌های تسهیلاتی و برخی از بخشش‌ها، معافیت‌ها و استمهال دیون، تخصیص منابع مالی، پرداخت وام بلندمدت، تنفس ۶ ماهه برای پرداخت ۲۳ درصد حق بیمه کارفرمایان از سوی مراکز تأمین اجتماعی و برنامه‌ریزیی برای جبران بخشی از خسارت‌ها از راهکارهای مدیریت مشکلات ناشی از شیوع بحران کرونا در حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی به‌شمار می‌رود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار