اعتراف به ۷۰۰ دزدی برای هیجان بیشتر
کد خبر: 1001577
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CYT
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
سارق‌حرفه‌ای که به اتهام سرقت لوازم خودرو بازداشت شده به ۷۰۰‌فقره دزدی اعتراف کرد و گفت که برای کسب هیجان بیشتر دست به ارتکاب جرم می‌زد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: آذر‌سال گذشته پرونده‌ای درباره سرقت لوازم خودرو روی میز کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. مأموران پلیس با بررسی شکایت‌های مطرح شده و بررسی دوربین‌های مداربسته متوجه شدند که همه سرقت‌ها از سوی مردی جوان در حال رقم خوردن است. تحقیقات همچنین نشان داد که متهم گاهی سوار بر موتورسیکلت پالس مشکی، آبی یا قرمز در نقاط مختلف شهر پرسه زده و در فرصت مناسب لوازم داخل خودرو‌ها را سرقت می‌کند. بررسی دوربین‌ها همچنین نشان داد که متهم در همه سرقت‌ها پلاک موتورسیکلت خود را پوشانده است. مأموران پلیس، اما با بررسی شماره‌هایی از پلاک که مخدوش نشده بود موفق شدند مالک یکی از موتورسیکلت‌ها را در محله نواب شناسایی کنند. مرد میانسال وقتی به اداره پلیس دعوت شد، گفت: من صاحب سه موتورسیکلت پالس هستم. البته موتور‌ها به نام من است، اما پسرم ناصر آن را سوار می‌شود. از یکماه قبل ناصر از خانه بیرون رفته و از او خبری ندارم.

در شاخه دیگری از تحقیقات مخفیگاه ناصر حوالی خیابان مولوی شناسایی و متهم بازداشت شد. مأموران پلیس در بازرسی از مخفیگاه ناصر موفق شدند مقدار زیادی لوازم سرقتی کشف کنند.

ناصر در بازجویی‌های اولیه به بیش از ۷۰۰‌سرقت اعتراف کرد. او گفت: وضع مالی خانواده‌ام خیلی خوب است و اصلاً نیازی به اموال دزدی ندارم. مدتی قبل بود که در جریان همنشینی با یکی از دوستانم به مصرف شیشه اعتیاد پیدا کردم. اول شیشه را برای تفریح می‌کشیدم، اما بعد از مدتی مصرف به آن اعتیاد پیدا کردم. متهم ادامه داد: وقتی شیشه مصرف می‌کردم هیجان بیشتری برای دزدی پیدا می‌کردم برای همین راهی سرقت می‌شدم و با هیجان لوازم داخل خودرو‌ها را سرقت می‌کردم. خیلی از لوازم سرقت شده را به شش مالخری که می‌شناختم، می‌فروختم یا آن را در سایت دیوار آگهی کرده و به فروش می‌رساندم و با پول آن حسابی تفریح می‌کردم. با اطلاعاتی که ناصر در اختیار پلیس گذاشت مالخران پرونده هم در جریان عملیات‌های جداگانه شناسایی و بازداشت شدند.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت گفت: با کامل شدن تحقیقات در این باره متهم به دستور قاضی روانه زندان شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار