آمادگی حوزه‌های علمیه برای همکاری با نهاد‌های آیسسکو
کد خبر: 997294
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004BRO
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
مدیر حوزه‌های علمیه در نامه‌ای به رئیس سازمان آیسسکو از آمادگی حوزه‌های علمیه برای هم فکری و همکاری علمی، پژوهشی و فرهنگی با نهاد‌های مرتبط تحت نظر این سازمان، برای مواجهه با کرونا خبر داد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: آیت الله اعرافی در نامه‌ای به رئیس سازمان آیسسکو با اشاره به آمادگی حوزه‌های علمیه برای هم فکری و همکاری علمی، پژوهشی و فرهنگی با نهاد‌های مرتبط تحت نظر این سازمان، برای مواجهه با بیماری کرونا و سایر چالش‌های معاصر، بر نگرانی رهبران مذهبی در ایران و قم در موضوع شیوع بیماری ویروس کرونا تاکید کرد.

متن این نامه به شرح زیر است.

جناب آقای دکتر سالم بن محمد المالک

رئیس محترم سازمان آیسسکو

با تقدیم درود و سلام.

رهبران مذهبی در ایران و قم نگرانی خود را در موضوع شیوع بیماری ویروس کرونا ابراز می‌دارند و برای حل سریع‌تر این چالش و سایر بحران‌های معاصر دعا می‌کنند. نهاد و مرجعیت دینی مطابق آموزه‌های اسلام و قرآن کریم و سنت پیامبر مکرم اسلام هرگز اسیر دوقطبی‌های ساختگی میان علم و دین و درمان و دعا نبوده و نخواهد شد و عالمان دینی به تأسی از آن شخصیت بلند مرتبه، در کنار توجه به مبداء هستی و ضرورت اصلاح و تزکیه نفس، توجه به اصول سلامتی و رعایت توصیه‌های بهداشت فردی و اجتماعی را وظیفه می‌دانند.

بدون شک مقابله با این چالش و سایر بحران‌های معاصر مانند بی عدالتی، تبعیض، تحریم‌های غیر انسانی، مشکلات زیست محیطی، جنگ، تروریسم، تولید و نگهداری WMD‌ها نیازمند همفکری و همکاری بین‌المللی به خصوص اتحاد نخبگان و مجامع علمی دنیای اسلام است. وضعیت پیش آمده بهترین فرصت است تا کشور‌های اسلامی با بهره‌گیری از تعالیم شفا بخش قرآنی و اسلامی اتحاد خود را به منصه ظهور برسانند و با تمسک به اصل همبستگی، تعاون اجتماعی و همکاری همگانی برآمده از قرآن، فقه و اخلاق اسلامی و ارزش‌های انسانی که در روایات اسلامی نهفته است، پیامد‌های این بیماری را به حداقل ممکن برسانند.

حوزه‌های علمیه دین حیات بخش اسلام را موجب سعادت دنیا و آخرت انسان‌ها می‌داند و خواستار تجدیدنظر در رویکرد معاصر به محیط زیست؛ و مقابله با سیاست‌های غیر مسئولانه برخی کشور‌ها به ویژه کشور‌های صنعتی و ضرورت پیگیری لغو تحریم و اشغال دنیای اسلام و دست برداشتن قدرت‌های استکباری از ترور و حمایت از تروریزم است و به عنوان نهادی دینی و علمی، ضمن دعوت همه به پایبندی به آموزه‌های مشترک انسانی، عقلانی و اسلامی، آمادگی خود را برای هم فکری‌ها و همکاری‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی برای مواجهه با این بیماری و سایر چالش‌های معاصر، با نهاد‌های مرتبط تحت اشراف حضرتعالی اعلام می‌دارد.

علیرضا اعرافی
مدیر حوزه‌های علمیه
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار