واردات ۸۰ درصد محصولات آرایشی و بهداشتی ممنوع است
کد خبر: 996832
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004BJw
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۴
عضو هیئت مدیره انجمن واردکنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی ایران با اشاره به ادامه ممنوعیت واردات محصولات آرایشی و بهداشتی، از افزایش نرخ صدور پروانه بهداشتی برای واردات این محصولات خبر داد و درباره تأثیرات این ممنوعیت توضیحاتی ارائه کرد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، موسی احمدزاده در گفتگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری جلسه سال گذشته اتاق بازرگانی با وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اظهار کرد: در این جلسه وزارت صمت قول داده‌بود ممنوعیت محصولات آرایشی و بهداشتی برطرف شود و این کالا‌ها از گروه ۴ به گروه ۲ منتقل شود، اما این کار هنوز محقق نشده‌است.

به گفته عضو هیئت مدیره انجمن واردکنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی ایران، تعرفه واردات این محصولات برای امسال ۱۵ درصد به نفع بهزیستی افزایش داشته، اما با توجه به ممنوعیت واردات، این بودجه محقق نخواهد شد.

احمدزاده همچنین از بیکار شدن ۸۰۰۰ کارمند به دلیل ممنوعیت واردات کالای آرایشی و بهداشتی خبر داد و با تأکید بر لزوم حمایت از تولید داخل اظهار کرد: برای کمک به تولید داخلی محصولات آرایشی و بهداشتی باید از برندینگ استفاده کنیم؛ چراکه استفاده از قواعد قدیمی در زمین بازی جدید ثمری نخواهد داشت. وی افزود: اطلاعات یک شرکت بین‌المللی در زمینه تجارت نشان می‌دهد که واردات یک برند معروف در سال گذشته ۲۵ میلیون دلار بوده، اما به دلیل خروج نمایندگی این کشور از ایران و ممنوعیت واردات آن، همه محصولات آن به صورت قاچاق به کشور وارد شده و در سطح عرضه وجود دارد.

عضو هیئت مدیره انجمن واردکنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی ایران همچنین از افزایش نرخ صدور پروانه بهداشتی برای واردات این محصولات خبر داد و گفت: سازمان غذا و دارو قبلاً برای صدور این پروانه برای هر گروه کالایی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دریافت می‌کرد، اما با بخشنامه اخیر وزارت بهداشت الان برای هر رنگ از این محصولات یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد که واردات حدود ۸۰ درصد محصولات آرایشی و بهداشتی در حال حاضر ممنوع است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار