شوآف ۱۰۰ گیگی هم فردا تمام می‌شود!
کد خبر: 995891
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B4l
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۰
یکی از بسته‌های تشویقی دولت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ارائه ۱۰۰ گیگابایت اینترنت خانگی بود که هرچند پایان همین امسال زمان استفاده از آن هم تمام می‌شود، اما بعید نیست در کارنامه دولت به عنوان یک افتخار ثبت شود. واقعاً چند کاربر می‌تواند در مدت محدود ۱۰۰ گیگابایت اینترنت استفاده کنند؟!
سرویس جامعه جوان آنلاین: ارائه بسته تشویقی اینترنت به میزان ۱۰۰ گیگ به شهروندان که از ۱۸ اسفندماه شروع شد، مزیت‌های بسیاری داشت. از جمله اینکه با تعطیل‌شدن فضای فرهنگی کشور و ارائه سیستم آمورزش از راه دور، خانوده‌ها این فرصت را پیدا کردند که با استفاده از این بسته تشویقی در شرایط دشوار اقتصادی هزینه کمتری را تقبل و از آن استفاده‌ای بهینه داشته باشند. آذری جهرمی در حساب توئیتری خود که ۱۷ اسفندماه منتشر شد، اعلام کرد: «این درخواستی است که بسیاری از شما از وزارت ارتباطات داشته‌اید. امروز از ارائه‌کنندگان خدمات «اینترنت ثابت» درخواست کردیم که از فردا تا پایان سال جاری، برای همه کاربران خود به صورت رایگان یک بسته ۱۰۰ گیگابایتی فعال کنند.»

درخواست وزیر جوان دولت تدبیر فعال شدن این بسته تا پایان سال بود و نه به معنای پایان مهلت استفاده از این بسته. آنچه در روز‌های بعد از ارائه این بسته تشویقی عیان شد، سرعت پایین دانلود با بسته ارائه شده بود که می‌توان آن را به حساب استفاده گسترده از این حجم اینترنت گذاشت، اما از دو روز قبل شرکت‌های ارائه‌کننده بسته‌تشویقی پیامکی را برای کاربران خود ارسال کرده‌اند که حکایت از پایان بسته ارائه شده دارد. برخلاف آنچه وزیر دولت تدبیر اعلام کرده بود، در پیامک ارسال شده از سوی شرکت شاتل آمده است: «مشترک گرامی، مهلت استفاده از بسته ۱۰۰ گیگابایتی هدیه تا ۲۹ اسفند به پایان می‌رسد و ترافیک شما غیرفعال می‌شود.»

بسیاری از کاربران عملاً قادر به استفاده از بسته اهدایی در این مدت زمان محدود نیستند و این ۱۰۰ گیگ هم انگار یک شوآف دیگری بود از وزیر ارتباطات. اگر از روز‌های بعد دیدید که از کابینه دولت تدبیر بسته‌هایی به مراتب بزرگ‌تر از بسته وزیر ارتباطات در مدت زمان کمتری بیرون آمد، تعجب نکنید. شاید این رفتار وزیر ارتباطات محملی برای واردشدن به آزمونی دیگر باشد که بعد‌ها به عنوان یک دستاورد ملی در کارنامه دولت ثبت شود بدون اینکه بهره کافی از آن به ملت رسیده باشد!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار