درباره جنجال در حرم معصوم و جهل جماعت!
کد خبر: 995816
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B3Y
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
امروز این فیلم‌های حمله به حرم حضرت معصومه و هتک حرمت آن مقام مقدس، به اسم زیارت (و البته زیارت زورکی) مرا یاد تصاویری که از صفین در حافظه ما ساخته شده است انداخت.
به گزارش «جوان آنلاین»، رضا کردلو روزنامه‌نگار نوشت: تصورش هم العیاذ بالله می‌خواهد و هزار بار زبانم لال! ولی اتفاق افتاده است. خلیفه عباسی در زمان حضور امام معصوم، کربلا را شخم می‌زند و به حرم امام حسین آب می‌بندد. گروه‌های مختلف شیعیان در هرجا که هستند، به شکل‌های عجیب و غریبی بر این اتفاق مویه می‌کند؛ که از نگاه عده‌ای شاید حق هم دارند. عبدالعظیم حسنی که سفیر امام معصوم است، مردم را از قیل و قال‌ها بازمی دارد و انذارشان می‌دهد به دوری از جهل؛ که حقیقتش همین است. اگر جهل امت نبود دیگر خلیفه‌ای به نام اسلام برآن‌ها چیره نمی‌شد که حال تنها یکی از نتایجش تعرض و هتک حرمت به حرم اهل بیت باشد. اما امان از جهل. آنجا که از زبان مختار، درباره غربت اباعبدالله به استعاره می‌شنویم: من غربت و تنهایی پدرش علی را دیده‌ام. وقتی کوفیان با شمشیر‌های آخته به خیمه اش ریختند و قصد جانش را کردند. معاویه و عمروعاص بر اشتر جهل کوفیان سوارند. آن‌ها بازی را در صفین بردند. عراق، روزی فتح شد که قرآن‌های مکر عمروعاص برنیزه رفتند!
امروز این فیلم‌های حمله به حرم حضرت معصومه و هتک حرمت آن مقام مقدس، به اسم زیارت (و البته زیارت زورکی) مرا یاد تصاویری که از صفین در حافظه ما ساخته شده است انداخت. آنجا که خوارج از همانجا برآمدند. آنجا که علی حی و حاضر بود و گفتند: والله نمی‌دانیم، باعلی بمانیم یا با قرآن بجنگیم! و جنگی که با پیروزی تنها ده ضربت شمشیر مالک فاصله داشت، مغلوبه شد. حکمیت پیش آمد و ابوموسی که مجسمه جهل کوفیان بود، انگشتر خلافت بر انگشتان معاویه کرد و علی تنها ماند! یکی در آن میان شاید گفته باشد کاش ذوالفقاری بود که گردن جهل این جماعت می‌زد!

نه اینکه مسئله حمله به حرم! به قصد زیارت و شکستن حریم، این همه حاد به نظر برسد که من را به یادآوری صفین و ماجرای خوارج مجبور کند. بله! در نگاه اول این همه حاد به نظر نمی‌رسد! اما مگر قاعده لاضرر و لاضرار در اسلام نیست. از بین بردن جامعه مسلمین با دستانی که خطا می‌کنند و عقل‌هایی که نمی‌فهمند. این همه حاد نیست، اما وقتی می‌بینی ماجرای قم در مشهد هم تکرار می‌شود، می‌فهمی که این جماعت یا مبتلا به خریت واگیردارند یا خط می‌گیرند. البته که دومی بعید نیست. اذن دخول را به غلط و برای بازی با احساسات مردم بینوا، غلط ترجمه می‌کنند که شیعه انگلیسی را خوشحال کنند! و اگرنه این‌ها اگر دوستار شیعه اند چرا مثل طلبه‌های جهادگر ۲۴ ساعته خدمت شیعه نمی‌کنند در بیمارستان فرقانی؟ اگر راست می‌گویند چرا بار از دوش مسلمان برادر خود برنمی دارند! آخر کمی هم عمل ببینیم از اینها! چند سال پیش هم همین روال بود.

مدافعان حرم در سوریه خون می‌دادند و اهالی قَمه، در مجالس وهن عزاداری، از خود خون می‌ریختند. این کار را می‌کردند که وقتی در آن ینگه دنیا کسانی عاشورا را توی گوگل سرچ کردند، به جای «ما رایت الا جمیلا»، تصویری مخدوش از شیعه ببینند. امان از جهل که ولمان نمی‌کند و من سوال همیشگی ام را می‌پرسم که نمی‌دانم چرا خدا ما را با این جماعت امتحان کرد؟!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار