اعتبار هر نهادی با عملکرد آن نهاد رابطه دارد
کد خبر: 995403
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Awt
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۵
کارشناس مسائل سیاسی:
به اعتقاد من مجلس عمده اعتبار خود را از عملکردی که دارد، می‌گیرد، نه تنها مجلس بلکه هر نهادی حتی قوه مجریه یا قضائیه که هرکدام یک اعتبار و شأنیتی دارند و بخشی از آن را از قانون می‌گیرند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش ایلنا، ناصر ایمانی کارشناس و تحلیلگر اصولگرا در گفتگو با ایلنا درخصوص ترکیب احتمالی فراکسیون‌ها در مجلس یازدهم، پیش بینی کرد: در مجلس آینده نیز همانند این مجلس سه فراکسیون خواهیم داشت، نخست فراکسیون اصولگرایان که اکثریت خواهد بود که ممکن است هر اسمی انتخاب کنند، فراکسیون دوم اصلاح‌طلبان است که از حدود ۲۰ الی ۲۵ نماینده تشکیل خواهد شد و سومین فراکسیون هم از مستقلین تشکیل می‌شود که تعداد اعضای آن هنوز مشخص نیست، البته شاید بعضی از مستقلین تمایل داشته باشند که در یکی از دو فراکسیون دیگر عضو شوند.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی درخصوص احتمال تقسیم شدن اصولگرایان به دو فراکسیون، اظهار داشت: در شرایط فعلی با توجه به وحدت ایجاد شده در روز‌های قبل از انتخابات، بنا را بر این می‌گذاریم که یک فراکسیون باشند.

ایمانی در پاسخ به سؤالی در خصوص انتقادات منتقدان مبنی بر پایین آوردن جایگاه و شأن مجلس و عدم اثرگذاری نمایندگان در حوادث مهم مانند افزایش قیمت بنزین ابراز داشت: به اعتقاد من مجلس عمده اعتبار خود را از عملکردی که دارد، می‌گیرد، نه تنها مجلس بلکه هر نهادی حتی قوه مجریه یا قضائیه که هرکدام یک اعتبار و شأنیتی دارند و بخشی از آن را از قانون می‌گیرند، عمدتاً قانون اساسی و همین‌طور قانون عادی، یک اعتباری هم دارد که ناشی از عملکرد این نهاد‌ها است و اگر قوه‌ای ضعیف عمل کند طبیعتاً نهاد‌های دیگر به یک نوعی در کار آن دخالت می‌کنند و موضوعات به شکل دیگری رقم می‌خورد.

ایمانی ادامه داد: من تصور می‌کنم همه ناظران چه اصولگرایان و اصلاح‌طلبان و چه آن‌ها که گرایش جناحی ندارند، به این اذعان دارند که عملکرد مجلس دهم ضعیف بوده است، به طور طبیعی وقتی مجلس ضعیف عمل کند یا به موقع عمل نکند، یک چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. مثلاً در خصوص مسئله بنزین، مجلس در این حوزه می‌توانست فعال‌تر عمل کند همچنان که رئیس مجلس اعلام کرد که افزایش قیمت را به اطلاع نمایندگان رسانده بودیم و نمایندگان مجلس اگر اطلاع داشتند، باید زودتر اقدام کرده و به سرعت تصمیم‌گیری می‌کردند. بنابراین بخشی از اعتبار و شأنیت هر نهادی به عملکرد آن نهاد بر می‌گردد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار