بلااستفاده بودن اینستکس در بحران کرونا اثبات شد
کد خبر: 995399
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Awp
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۵
یک نماینده با انتقاد از اتحادیه اروپا:
نماینده مردم شازند در مجلس با بیان اینکه انتظار می‌رفت در این شرایط اروپا درباره فعال کردن اینستکس برای ارسال دارو به ایران در شرایط بحرانی شیوع کرونا همکاری می‌کرد، گفت: بحران کرونا بلااستفاده بودن اینستکس را اثبات کرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: علی ابراهیمی در گفتگو با خانه ملت با اشاره به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه درباره وضعیت ارسال غذا و دارو به ایران در توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: به رغم تبلیغات فراوان درباره کانال مالی اینستکس برای امکان ارسال دارو و اقلام پزشکی به ایران، با محدودیت‌هایی که امریکا در این باره وضع کرده و انفعالی که اروپا از خود نشان می‌دهد در عمل در شرایط فعلی مبارزه با کرونا دیدیم که این کانال مالی را برای ایران بلااستفاده است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در این باره تأکید کرد که اروپا می‌توانست در شرایط فعلی حداقل برای حفظ وجهه و ادعای انسان‌دوستی خود درباره اینستکس گام‌هایی بردارد و در مبارزه با کرونا رفتاری با اندکی حسن نیت از خود بروز دهد. ابراهیمی با اشاره به سنگ‌اندازی‌های امریکا در راه ارسال دارو و اقلام پزشکی به ایران در این شرایط حساس تصریح کرد: بلااستفاده بودن اینستکس در بحران کرونا اثبات شد.

وی با بیان اینکه امریکا و اروپا در قبال ایران با یک سیاست عمل می‌کنند، گفت: یک کانال مالی باز کرده‌اند که اقداماتی از طریق آن انجام شود ولی اجازه نمی‌دهند که ما منابعی را که از جا‌های مختلف داریم حداقل به همین کانالی که خودشان با سر و صدای فراوان باز کرده‌اند، وارد کنیم آن هم در شرایطی که شاهد ادعای مقامات امریکایی مبنی بر اینکه هیچ مشکلی برای ارسال دارو به ایران وجود ندارد، هستیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تأکید بر اینکه ادعا‌های امریکا برای کمک به ایران در شرایط مبارزه با بحران کرونا فریبکارانه است، تأکید کرد: ایران درخواست کرد که اجازه ورود منابع دیگری که ما در کشور‌های مختلف داریم، به این کانال مالی داده شود، اما این مسئله محقق نشد، بعد با این شرایط مدعی می‌شوند آمادگی دارند پزشک به ایران ارسال کنند که البته واقعیت ندارد و بر اساس نیاز فعلی ما نیز نیست.

اخیراً سخنگوی وزارت خارجه کشورمان تأکید کرد امریکا با محدود کردن ورود منابع مالی ایران در سایر کشور‌ها به کانال مالی سوئیس که با تبلیغات فراوان برای ارسال اقلام بشردوستانه به ایران راه‌اندازی شده، عملاً راه ارسال دارو و اقلام پزشکی به ایران را بسته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار