چه کسانی مشمول بسته حمایتی نقدی دولت برای کرونا می‌شوند؟
کد خبر: 995141
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Asf
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
واریز ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به حساب ۱.۵ میلیون خانوار طی هفته آینده
رئیس جمهور پس از دریافت گزارش کارگروه مدیریت آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا از اقشار کم‌درآمد و صاحبان کسب‌وکار‌هایی که بر اثر شیوع این بیماری دچار آسیب و لطمه شده‌اند، دستور داد سه بسته حمایتی در اختیار اقشار کم‌برخورداری که کسب‌وکار آنان در آستانه سال نو، لطمه و خسارت جدی دیده‌اند، قرار گیرد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: دولت از روز‌های گذشته با جلسات پی در پی در صدد حمایت از کسب و کار‌های بدون درآمد‌های ثابت بر آمده است. کسب و کار‌های که بر اثر شیوع ویروس کرونا و عدم خرید عمومی جامعه با کسادی خاصی همراه شده اند.

حمایت‌هایی از جمله تعویق اقساط بانکی، تعویق قبوض برق و آب، بخشش اجاره بها توسط سازمان بنیاد مستضعفان و همچنین انواع حمایت‌های لازم که از طرف سازمان برنامه و بودجه کشور انجام شده است.

روز گذشته رئیس جمهور طی دستوری به دستگاه‌های دولتی از حمایت نقدی برخی کسب و کار‌ها خبر می‌دهد؛ رئیس جمهور پس از دریافت گزارش کارگروه مدیریت آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا از اقشار کم‌درآمد و صاحبان کسب‌وکار‌هایی که بر اثر شیوع این بیماری دچار آسیب و لطمه شده‌اند، دستور داد سه بسته حمایتی در اختیار اقشار کم‌برخورداری که کسب‌وکار آنان در آستانه سال نو، لطمه و خسارت جدی دیده‌اند، قرار گیرد.

هدف دولت حمایت از سه میلیون خانوار ایرانی

برآورد می‌شود سه میلیون خانوار ایرانی مشمول دریافت این بسته‌های حمایتی شوند. براساس دستور حجت الاسلام حسن روحانی به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نخستین بسته حمایتی تا پیش از پایان اسفندماه در اختیار افراد مشمول قرار می‌گیرد که با کمک بانک اطلاعات ایرانیان شناسایی و یا ثبت‌نام شده‌اند. دو بسته حمایتی دیگر نیز در ابتدای سال آتی، در اختیار مشمولان این طرح قرار خواهد گرفت.

سازمان برنامه و بودجه نیز با دستور رئیس جمهور، موظف به تأمین اعتبار این بسته حمایتی شده است.

همچنین قرار است جلسه آتی کارگروه مدیریت آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا روز یکشنبه به‌ریاست دکتر روحانی و با حضور وزرای اقتصادی ذی‌ربط و رؤسای اتاق‌های بازرگانی و اصناف تشکیل شود.

بسته حمایتی نقدی و اعتباری هفته آینده پرداخت می‌شود

بر همین اساس یک منبع آگاه در سازمان برنامه و بودجه کشور از نهایی شدن بسته حمایتی نقدی و اعتباری دولت خبر داد و گفت: رقم و تعداد پرداختی‌های این بسته حمایتی هنوز قطعی نشده، اما پرداخت در هفته آینده انجام خواهد شد.

پرداخت ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به تعدادی از خانوار‌های اقشار آسیب پذیر

روز گذشته رضا عوض پور رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه در تشریح رقم پرداختی به کسب و کار‌های آسیب دیده از ویروس کرونا می‌گوید: دولت دو بسته حمایتی برای شاغلان فاقد درآمد ثابت در دستور کار دارد یکی بحث خرید اعتباری به گونه‌ای که کارگران ساختمانی و کارگران فصلی و روزمزد و دستفروشان و رانندگان تاکسی و کارگران رستوران‌ها می‌توانند یک تا دو میلیون تومان خرید اعتباری انجام دهند.

او افزود: در برآورد اولیه ما حدود سه میلیون خانوار مشمول این طرح شناسایی شده اند و این تسهیلات با کارمزد ۴ درصد است و پس از ثبت نام متقاضیان و استحقاق سنجی افراد، به نوبت پرداخت خواهد شد، در مرحله دوم حدود یک و نیم میلیون خانواری که حتی دارای درآمد متغیر هم نداشتند توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها شناسایی شده اند و در هفته آینده اولین بسته حمایتی را دریافت خواهند کرد.

او گفت: مبالغ دریافتی این افراد برای خانوار یک نفره ۲۰۰ هزار تومان، خانوار دو نفره ۳۰۰ هزار تومان، خانوار سه نفره ۴۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۵۰۰ هزار تومان و خانوار پنج نفره یا بیشتر رقم ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.

در نهایت گفتنی است که دولت با حمایت‌های مختلف از کسب و کار‌ها قصد دارد تا میزان آسیب اقتصادی این ویروس منحوس را هر بیشتر کاهش دهد حال باید دید زمان واریز این بسته حمایتی به افرادی که هنوز معیار شناسایی آن‌ها مشخص نیست. چه زمانی خواهد بود.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۲
نجات طرفی محمدزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
2
4
بسته حمایتی برای ما واریز نشده
پاسخ ها
احمد دسومی
| Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
برای ما بسته حمایتی معیشتی کرونا تعلق نگرفت
حمیدرضا ترنجی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
0
3
بسته به من تعلق نگرفته .لطفا پیگری کنید
عماد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
0
2
ماکارگرروزمزدهستیم آیابه ماتعلق میگیردبسته حمایتی عیدی دولت؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
1
1
چرا فقط بعضی از مردم جناب روحانی از حال همه چه جوری با خبر میشه امثال دست فروشها باید برای همه کسانی که یارانه بگیر هستند بسته های حمایتی کرونا واریز مکردند
کامران محمدی
|
France
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
0
0
باسلام من تاکسی دارم وتعلقم نرفته ۲۰روزبیشتره بیکارم در عین حال همسایه من ۷هکتار زمین ازمتری ۱۶۵۰هرار داره ۵۰۰واسش ریختن ماشین ۴تا پزو پراید کیاوتاکیسی تراکتوروتیلی فقط میخوام بدونم چرا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
1
0
باسلام .چرابسته حمایتی کرونا برای ما واریز نشده. نه شغل ودر آمد ثابت داریم ونه بیمه.لطفا پیگیری نمایید.
پاسخ ها
مهران دهقانزهی خلد
| Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
نضر من این است که ما نه شغلی داریم نه ماشینی
محمدمیراخورلو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
0
0
بنده دارای دوفرزند ومعلولیت دارم و زیرنظربهزیستی هستم وکسب وکاری هم ندارم چرا بسته حمایتی ب من تعلق نگرفته است
امیرهمتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
0
1
باسلام اقا تورابخدا چرا برامن واریزنکردن من نه هیچگونه بیمه ای دارم نه خانه ای نه ماشینی دارم کارگرروزمزدکارواش هستم با روزی بیست هزار اون هم اگه همیشه باشه .من که همه شرایط واریز را دارم چرا برامان واریز نکردن .لااقل مرحله بعدی واریزکنن
مهران دهقانزهی خلد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
1
1
نضر من اینکه خیلی عالیه دستتون درد نکنه خیلی ممنون
محمود میرزابیگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
1
1
سلام وقتی برای ما واریز نشده حتما برای کس دیگری واریز نشده
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار